Estetik Ameliyatlar Hakkında Bilinmeyenler

Estetik Ameliyatlar Hakkında Bilinmeyenler

Estetik ameliyatlar daha çok görsel olarak güzel görünmek için yapılabildiği gibi sağlık açısından da günümüzde tercih edilmektedir. Burun estetiğinden yüz estetiğine kadar değişik estetik çeşitleri bulunmaktadır. Kişinin durumuna göre ve doktorun tavsiyesine göre estetik ameliyatlar yapılır.

Burada dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan bir tanesi uzman cerrahın seçilmesidir. Alanında uzman olması ve sizi yönlendirmesi gerekir. Obezite rahatsızlığı olanlar daha sonradan sarkmalar sonucu oluşan bölgelere estetik yaptırabilirler. Bu sayede daha fit bir görünüme kolayca ulaşabilirler. Sizde obezite sonrası sarkma gibi sorunlar yaşıyorsanız mutlaka alanında uzman bir estetik uzmanında destek alarak estetik ameliyat olabilirsiniz.

Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile estetik ameliyatları güvenilir ve hızlı bir şekilde yapılmaktadır. Bakıldığında tüp mide ameliyatları da estetik ameliyatların içerisinde yer almaktadır. Bu ameliyatlarda amaç kişinin sağlıklı bir şekilde kilo vermesine yöneliktir. Tüm çalışmalar bu doğrultuda yapılır. Diğer bir yöntem ise mide küçültme ameliyatlarıdır. Burada sağlıklı ve kişiye zarar vermeden kilo kaybı amaçlanır. Estetik ameliyatlarda kişinin ameliyat sonrası psikolojik olarak destek alması gerekir. Çünkü önceki görüntüsü ile sonraki görüntüsü arasında fark oluşacaktır. Bu noktaya dikkat edilmesi ve hastanın bu duruma alıştırılması gerekir. Estetik ameliyatları zorunlu olduğu gibi estetik görünme açısından da kişiler tarafından tercih edilmektedir. Burun kaldırma, dudak büyütme veya göğüs büyütme gibi ameliyatlar estetiğin içerisinde yer alan yöntemlerdir. Bu kişiden kişiye değişkenlik gösterebilmektedir.

Burada amaç kişinin sağlığına herhangi bir zarar vermeden hedeflediği estetiğe ulaşmasıdır. Estetik öncesi ve sonrası mutlaka doktor tavsiyesine uyulmalıdır. Bu sayede hedeflediğiniz estetik görünüme kısa süre içerisinde ulaşabilirsiniz. Estetik sonrası yeni görüntünüzle barışık bir yaşam sürmeniz psikolojik olarak sizi daha rahat hissettirecektir.

Bir önceki yazımızda mide balonu hakkında bilgi verdiğimiz yazımız ‘Mide Balonu Nedir?” başlıklı konumuza ulaşabilir, sosyal medya hesaplarımızdan bize destek olabilirsiniz.

YAZAR HAKKINDA

Dilek Demirler Dilek Demirler Obezitehaber.com Editörü
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

5 yorum

  1. Mrb. Dilek Demirler , rica etsem. Tüp mide ameliyatı yapan devlet hastanelerinin isimlerini ve masraflarını listeleyip paylaşır mısınız????

  2. selamlar sayın obezite haber yöneticileri, Muğla deki obezite ameliyatı yapan doktorları nereden öğrenebilirim yardımcı olur musunuz?

  3. selamlar sayın obezite haber yöneticileri, Artvin deki obezite ameliyatı yapan doktorları nereden öğrenebilirim yardımcı olur musunuz?

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Matematik İşlemini Yapın! * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bumerang - Yazarkafe
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM

Tüp Mide Ameliyatı

Obezite Cerrahisi

Mide Küçültme Ameliyatı

Obezite Ameliyatı Şehirler Ve Doktorlar