Kilo Vermek için 4 Fitness Önerisi

Kilo Vermek için 4 Fitness Önerisi

Kilo vermek isteyen hanımların ya da beylerin oldukça önemli bir kısmı, kilolarından kurtulmak için çeşitli aktiviteler yapmaktadırlar. Bu aktivitelerden en çok dikkat çekeni elbette ki, bol bol yüzme, atletizm, masa tenisi gibi spor dalları olarak dikkat çekmektedir. Kilo vermek isteyen kişiler içi de önerilen spor dallarından birisi de Fitness’ dir. Fitness hem vücudunuzun sıkılaşmasına olanak sağlarken, hem de aynı zamanda sizi psikolojik olarak desteklemektedir.

Karın Germe Hareketi: Bu hareketle birlikte, hem karın kaslarınızı sıkılaştırabilir hem de belinizdeki ağrıları giderebilirsiniz. Bu sebepten ötürü bu hareket oldukça dikkat çeker. Karnınızı gerginleştirmek için bacaklarınızı öne doğru açıp; sağa sola, öne ya da arkaya doğru esnemeniz yeterlidir.

Mekik çekme: Uzun yıllardır önerilmekte olan mekik çekme hareketi de sıkılaşmak için en çok dikkat çeken hareketler arasında yer almaktadır. Kişiler bu hareket sayesinde vücutlarındaki birçok kası çalıştırabilirler.

Pedal Çevirme: Pedal çevirme hareketi ön ve arka bacak kaslarınızı geliştirmek ve bu bölgeyi sıkılaştırmak için tercih edilen hareketlerden birisi olarak bilinir. Yatar pozisyonda durarak, bacaklarınızı öne doğru uzatın ve ardından da sanki bisiklete biniyormuş gibi yuvarlakça hareketler çizin. Bu son derece önemli bir harekettir.

Sırt Germe Hareketi: Gün içinde en çok ihtiyaç duyduğumuz hareketlerden bir tanesi de sırt germe hareketi olarak dikkat çekmektedir. Bu hareket sayesinde sırtımıza birikmiş olan ağırlıklardan kurtuluruz ve bel bölgemizi sıkılaştırmış oluruz.

Bir önceki konuda aşırı kilo almanın psikolojisinden bahsetmiş olduğumuz ‘ Şişmanlık Psikolojisinden Kurtulmanın 4 Yolu’ adlı yazımızı okuyabilir, bizi sosyal medyada da destekleyebilirsiniz.

YAZAR HAKKINDA

Dilek Demirler Dilek Demirler Obezitehaber.com Editörü
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

13 yorum

  1. Kilo Vermek için 4 Fitness Önerisi başlıklı yazınızı beğendim sevgili Dilek Demirler

  2. Kilo Vermek için 4 Fitness Önerisi başlıklı yazınızı beğendim sevgili Dilek Demirler

  3. Merhaba ben Bengi Akcam , Karaman merkez de tüp mide ameliyatı yapan doktor ve hastaneleri nasıl öğrenebilirim?

  4. selamlar sayın obezite haber yöneticileri, Balıkesir deki obezite ameliyatı yapan doktorları nereden öğrenebilirim yardımcı olur musunuz ?

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Matematik İşlemini Yapın! * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bumerang - Yazarkafe
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM

Tüp Mide Ameliyatı

Obezite Cerrahisi

Mide Küçültme Ameliyatı

Obezite Ameliyatı Şehirler Ve Doktorlar