Mide Balonu Operasyonu Ne Kadar Sürer?

Mide Balonu Operasyonu Ne Kadar Sürer?

Mide balonu sayesinde ne kadar kilo verileceği uygulanacak olan destek programı ile alakalıdır. Obezite tedavisi uzman bir ekip ile yürütüldüğünde başarı oranı ciddi oranda artmaktadır. Endokrinolog, gastroenterolog, psikiyatrist ve psikolog artı egzersiz uzmanı bu ekipte beraber ilerlemektedirler. Mide balonu taktırmaya karar veren biri önce, bunun hayatınıza değişikliğe başlangıç olacağını bilmeniz gerekir. Sağlıklı bir hayat için uygulanacak bu işlem basit ve kolay bir operasyondur.

mide-balonu-operasyonu-ne-kadar-surer

Mide Balonu Operasyon Süresi ve Süreci;

Bütün bu işlemler ise süre olarak 60 – 75 dakika içinde tamamlanır. Öncelikle tüm tetkikler yapılır, kan alınır ve uygun olup olmadığınıza karar verilir. Bu işlemlerden sonra ise hastaneye yatışınıza karar verilir ve bir tarih verilerek size gün verilir. Anestezi uzmanı tarafından gerekli muayeneler yapıldıktan sonra durumunuz uzman tarafından değerlendirilir. Nefes borunuza takılacak tüp yardımı ile solum sisteminiz aktif olarak çalıştırılır. Mide balonu yerleştirilmeden önce yemek borunuz, mideniz ve ince bağırsağınızın ilk bölümü uzmanlar tarafından değerlendirilir.

mide-balonu-operasyonu-ne-kadar-surer

Mide balonu için sakıncalı olacak bir durum varsa saptanmaya çalışılır. Mide balonunuz ise bir boru yardımı ile önce ucuna sönük bir durumda sarılı olarak hazırlanmıştır. Endoskopi hemşiresi kayganlaştırıcı bir jel ile kaplanarak işaret parmağı ile yutağınızdan yemek borunuza doğru ilerletilir. Basit bu işlem yaklaşık olarak  1 ya da 1,5 saat kadar sürmekte ve genellikle de başarılı sonuçlar alınmaktadır.

 

Bir önceki yazımız olan Gülçin Hatıhan Nasıl Zayıfladı? başlıklı makalemizde Gülçin Hatıhan’ın başarı hikayesi hakkında bilgiler verilmektedir.

YAZAR HAKKINDA

Cansu Tanrıkulu Cansu Tanrıkulu Obezitehaber.com İçerik Editörü.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Matematik İşlemini Yapın! * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bumerang - Yazarkafe
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM

Tüp Mide Ameliyatı

Obezite Cerrahisi

Mide Küçültme Ameliyatı

Obezite Ameliyatı Şehirler Ve Doktorlar