Mide Operasyonu Yapacak Olan Doktor Nasıl Seçilmeli?

Mide Operasyonu Yapacak Olan Doktor Nasıl Seçilmeli?

Dünya da birçok ülke obezite ve aşırı kilo sorunları ile uğraşmaktadır. Son yıllarda ülkemizde de sıklıkla karşılaşılan bir durum halini alan obezite sağlık sorunlarını da beraberinde getirmektedir.

Obezite faktörünün ortaya çıkmasına neden olan birçok hata mevcuttur. Yeme alışkanlıklarında ki hatalar, spor yapmamak, yanlış beslenme, hareketsiz kalmak, düzensiz beslenme gibi birçok neden aşırı kilo ve obezite nedenlerinden sadece birkaçıdır.

mide-operasyonu-yapacak-olan-doktor-nasil-secilmeli

Mide Operasyonu ve Uzman Doktor Seçimi?

Son zamanlarda birçok kişi mide operasyonu ile aşırı kilolarından çok kısa sürelerde kurtulmaktadır. Öyle ki 3-4 ay içerisinde ciddi cevap alınan bu operasyon genellikle de başarılı sonuçlanmakta. Mide operasyonu için gidilen uzman doktor seçimi operasyonun başarılı geçmesi için önemlidir.

Gittiğiniz uzman doktorun kariyeri ne kadar başarı hikâyeleri ile dolu olursa olsun, önemli olan doktorun yanında kendinizi huzurlu ve rahat hissetmenizdir. Doktor seçimi yaparken elbette ki kariyerine bakmalı, ancak doktor ile iletişim bu hastalığı atlatmak için önemli kriterlerden biri olduğunu unutmayın.

mide-operasyonu-yapacak-olan-doktor-nasil-secilmeli

Zor ve uğraş gerektiren bu süreçte kendinizi huzurlu ve rahat hissetmeniz başarıyı artıracaktır. Aşırı kilo sorunu yaşıyorsanız ve bu fazla kilolardan kurtulmaya karar verdiyseniz, doktor araştırmanızı iyi yaparak operasyona ondan sonra başlamalısınız. Seçtiğiniz uzman doktorda eğer kendinizi rahat hissetmediyseniz başka bir doktora gitmeniz başarı şansınızı artıracaktır. Doktor seçimi obezite ve fazla kilolardan kurtulmanın en önemli kararıdır.

 

Bir önceki yazımız olan Geceleri Abur Cubur Yemenin Kilo Almada Etkisi Nelerdir? başlıklı makalemizde gece abur cubur tüketmek hakkında bilgiler verilmektedir.

YAZAR HAKKINDA

Cansu Tanrıkulu Cansu Tanrıkulu Obezitehaber.com İçerik Editörü.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Matematik İşlemini Yapın! * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bumerang - Yazarkafe
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM

Tüp Mide Ameliyatı

Obezite Cerrahisi

Mide Küçültme Ameliyatı

Obezite Ameliyatı Şehirler Ve Doktorlar