Obezite ile Mücadele Eden Kişiler Hangi Sporlardan Kaçınmalı?

Obezite ile Mücadele Eden Kişiler Hangi Sporlardan Kaçınmalı?

Obezitenin, gerçekten artık hayatımızda oldukça büyük bir yer kapladığı ve pek çok kişinin de bu sorunla mücadele ettiği düşünülürse, ortaya çıkan o vahim tablonun sonuçlarını çok daha rahat bir şekilde değerlendirebiliriz. Herkesin bildiği gibi, obezite tedavisinde en çok dikkat çeken ve doktorların da önerileri incelendiğinde yapılması gerekenler arasında, spor ve sağlıklı beslenme bulunmaktadır.

Ancak spor ve sağlıklı beslenme, çok sayıda kişi tarafından yanlış anlaşılabilmektedir. Obezitenin tedavisi için birçok spor türü önerilebilmektedir. Elbette bu spor türleri arasında en çok dikkat çekeni, hafif tempoda yürüme, hızlı tempoda yürüme, bisiklet sürme ya da yüzme gibi faaliyetler olabilmektedir.

Bununla birlikte ise pek çok obezite hastasının kendileri için motivasyon olarak belirlemiş oldukları fotoğraflar sonucu kaslarını aşırı çalıştıran ve bu sebepten dolayı da vücutta ağır bir yük binmesi sonucunu beraberinde getiren barfiks ya da ağırlık kaldırma gibi sporlardan kesinlikle kaçınmaları gerekmektedir. Obezite hastalarının ne yazık ki bir kısmı, çok ciddi şekilde ağırlık kaldırmakta vücudunu henüz hazır olmadığı kadar esnetmekte, bunun sonucunda da hayli can yakan durumlarla karşılaşabilmektedir.

Bu durumları önleyebilmek ve aşırı kilo ile mücadele eden bireylerin daha rahat kilo vermelerini ve son derece sağlıklı olmalarını sağlayabilmek için kendilerini yormayacak ancak kilo vermelerine yardımcı olacak spor dalları ile ilgilenmeleri tavsiye olunur. Yukarıda da bahsettiğimiz üzere pek çok doktor, bu durumla ilgili olarak kişilere hafif sporları önermekte, hastalar da bu öneriye uymaktadır.

Obezite konusunda daha fazla bilgi sahibi olmak istiyorsanız, buradan daha önceki yazılarımıza göz atabilir ve fikirlerinizi belirtebilirsiniz.

YAZAR HAKKINDA

Dilek Demirler Dilek Demirler Obezitehaber.com Editörü
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

5 yorum

  1. ben Sevin Adin , Obezite ile Mücadele Eden Kişiler Hangi Sporlardan Kaçınmalı? başlıklı paylaşımınız faydalı oldu sevgili editör Dilek Demirler , teşekkürler.

  2. Dilek Demirler fazla kilolardan bıktım artık 🙁 Güzel bir paylaşım olmuş tebrikler. Paylaşıyorum hemen 🙂 Gayet açıklayıcı olmuş teşekkür ederim. tüp mide ameliyatını obeziteyi, kiloyu, beslenmeyi sizden öğrendik Vallahi 🙂 tüp mide ameliyatı yararlı mı zararlı mı tavsiyeniz nedir ? Çok sıkı takipçinizim. İyiki böyle bir site var. Mobil uygulamanız da neden uyarı mesajı gelmiyor yeni konular eklenince ? zayıfladıktan sonra iş bitmiyor ki anam, irade sağlam olacak irade. gerisi boş. Keşke bende o doğuştan şanslı zayıflar gibi olsaydım 🙁 paylaşım için teşekkürler..

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Matematik İşlemini Yapın! * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bumerang - Yazarkafe
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM

Tüp Mide Ameliyatı

Obezite Cerrahisi

Mide Küçültme Ameliyatı

Obezite Ameliyatı Şehirler Ve Doktorlar