Soğuktan Korunmak için Beslenme Önerileri

Soğuktan Korunmak için Beslenme Önerileri

Artık kış mevsimine girmiş bulunmaktayız. Kışı bazı insanlar sevmemektedir. Aslında kış mevsiminin de çok avantajı vardır. Her şey insanlar içindir. Sıcak havada mikropların daha fazla ortaya çıkma imkânı bulmaktadır. Fakat kışları yağmur ve karlı havanın etkisi ile mikroplar ölmektedir. Bu yüzden her mevsim sevilmelidir. Ülkemiz bu açıdan çok şanslıdır. Dört mevsim yaşanmaktadır. Hemen hemen tüm gıdalar yetiştirilmektedir. Bu yüzden insanlar mevsime göre gıdalar tercih etmelidir.

Kışın havuç, karnabahar ya da kereviz gibi kış sebzeleri tercih edilmektedir. Bu sebze ve meyveler insanları soğuk havalardan korumaktadır. Yani insanların içini ısıtmaktadır. Mesela ıspanak ile kereviz birlikte tüketildiği zaman vücutta kan pompalamaya sebep olmaktadır. Bu da insanları Sibirya’dan gelen soğuk havalardan korumaktadır. Buradaki amaç sebzelerin ve meyvelerin doğru bir şekilde kullanılmasıdır. Günde sadece bir adet muz insan vücuduna yetmektedir. Fakat fazlası kabızlığa yol açmaktadır. Hem de vücut fazla vitamini bazen kaldıramamaktadır. Onun için de belli bir ölçüde tüketilir ise vücut ve beden daha zihinde olmaktadır. Kış meyvelerinden olan portakal insanı hastalıklardan korumaktadır. İçerisinde C vitamini bulunmaktadır. Gribe yakalanan insanlar C vitaminine ağırlık vermelidir.

Kışın herkes soğuk havadan şikâyet etmektedir. Ama insanlar kendilerine iyi bakmalıdır. Kan yapıcı besinlere ağırlık verildiği zaman normalde daha az üşüme problemi yaşanmaktadır. Eğer bu gıdalara ağırlık verilmezse daima vitamin eksikliği yaşarsınız. Vücutta bunu farklı şekilde göstermektedir. Kan ölçümünüz her zaman iyi olmalıdır. Düşük kan seviyesinde olanlar sürekli üşümektedir. Ayrıca her zaman hâlsiz olarak dolaşmaktadır. İnsanların bir şikâyeti olduğu zaman mutlaka tahlil yaptırmalıdır. Tahlil doğru şekilde hareket etmemizi sağlamaktadır. İster sebzeleri direk yiyin isterseniz de suyunu sıkıp içebilirsiniz. Hangi tüketim şekli size daha uygun geliyorsa onu yapmalısınız. Bazen bazı şeyler vitamin için yenmelidir.

Obezite hakkında bilgi vermiş olduğumuz ‘Obezite Hastası Çocuklar İçin 21 Çözüm‘ adlı metni okuyabilir, yorumlarınızı bırakabilirsiniz.

YAZAR HAKKINDA

Dilek Demirler Dilek Demirler Obezitehaber.com Editörü
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

7 yorum

  1. Bitlis de tüp mide ameliyatı, mide küçülme ameliyatı, mide kelepçesi ameliyatı yapan hastaneler (özel hastaneler ya da devlet hastaneleri) var mı? Bana hastane ve doktor önerirmisiniz.?

  2. Bitlis de tüp mide ameliyatı, mide küçülme ameliyatı, mide kelepçesi ameliyatı yapan hastaneler (özel hastaneler ya da devlet hastaneleri) var mı? Bana hastane ve doktor önerirmisiniz.?

  3. Merhaba arkadaşlar, ben İzmir’den Nedime 46 yaşındayım tüp mide ameliyatı sonrasında tam 55 kilo verdim ve şuan 63 kiloyum. Eski halimi gördükçe neden bunca sene tüp mide ameliyatı olmak için beklediğimi düşünüyorum. Fazla kilolarınızdan şikayetçi iseniz, istediğiniz kıyafetleri giyemiyorsanız bir gün dahi tüp mide ameliyatı olmak için beklemeyin. İyi günler dilerim.

  4. Merhaba ben Nazan Dikmen , Ağrı merkez de tüp mide ameliyatı yapan doktor ve hastaneleri nasıl öğrenebilirim?

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Matematik İşlemini Yapın! * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bumerang - Yazarkafe
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM

Tüp Mide Ameliyatı

Obezite Cerrahisi

Mide Küçültme Ameliyatı

Obezite Ameliyatı Şehirler Ve Doktorlar