Tüp Mide Ameliyatı Sonrası Ne Yemeli?

Tüp Mide Ameliyatı Sonrası Ne Yemeli?

Günümüzün en büyük problemlerinden birisinin de ne yazık ki obezite olduğu kaçınılmaz bir gerçektir. Henüz obeziteye yakalanmayan, ancak yine de kilo problemleriyle uğraşan pek çok kişinin de zayıflamak için birçok yöntem denediğini söylemek mümkündür. Çeşitli diyetler ve spor dahi bazen kilo vermenize yardımcı olamaz. Elbette bunun en büyük sebepleri arasında hormonal detaylar yer almaktadır. Bu sebepten ötürü hem kilosundan rahatsız olan pek çok kişinin hem de günümüzde kamera karşısına geçen kişilerin tüp mide ameliyatı geçirdikleri söylenebilir.

Tüp mide ameliyatı sonrası çeşitli komplikasyonlar gelişebilmektedir. Hal böyle olunca kişiler bu süreci en sağlıklı ve sorunsuz şekilde atlatmak için ne yiyip ne içeceklerini öğrenmekte ve buna uygun bir beslenme haritası çıkarmaktadırlar. Gerçekten de tüp mide ameliyatının etkisini sorunsuz şekilde çıkarmak istiyorsanız, bu noktada yapmanız gerekenlerden ilki kesinlikle baharatlı ve acı yiyeceklerden kaçınmak olacaktır. Bu, mideyi tamamen tahriş edebilir ve hatta olası bir kanama riskini dahi meydana getirebilir.

Bunun dışında, yapılması gerekenlerden bir diğeri de elbette doktor önerisinde verilmiş olan ilaçları kullanmak ve asla çevreden ya da konuda uzman olmayan kişilerden alacağınız önerilerle bir ilaç kullanmamak olacaktır. İçeceklerde de aynı yemeklerde olduğu gibi, acı, asitli ya da tuzlu gıdalardan kaçınmalı, mümkünse mideyi yormayacak ve kısa sürede sindirilebilecek yoğunlukla içecekler tüketilmelidir.

İlk zamanlar yiyeceklerinizin hafifliği sizi her ne kadar şaşırtsa da, bunun bir geçiş aşaması olduğunu unutmayın. Zaman içerisinde doktorunuzun da önerisiyle sıvı gıdalardan yumuşak ve püre halindeki yiyeceklere geçiş olacaktır. Kısa bir süre sonra da yine yediklerinize dikkat ederek dengeli bir yaşam sürebilirsiniz.

Daha fazla yazıyı görüntülemek için buraya tıklayabilirsiniz. Bizi sosyal medyadan da takip edebilir, merak ettiklerinizi yorum olarak bırakabilirsiniz.

YAZAR HAKKINDA

Dilek Demirler Dilek Demirler Obezitehaber.com Editörü
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

3 yorum

  1. Tüp Mide Ameliyatı Sonrası Ne Yemeli? başlıklı yazınızı beğendim sevgili Dilek Demirler

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Matematik İşlemini Yapın! * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bumerang - Yazarkafe
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM

Tüp Mide Ameliyatı

Obezite Cerrahisi

Mide Küçültme Ameliyatı

Obezite Ameliyatı Şehirler Ve Doktorlar