Kapat

1 Bardak Su Ne İşe Yarar Demeyin

Anasayfa BESLENME 1 Bardak Su Ne İşe Yarar Demeyin

Beslenme ve Diyet Uzmanı su içmenin günlük hayatta getireceği artıları ve hayatımızın bir parçası haline getirmemiz için tavsiyelerde bulunuyor.

Uyku Öncesi Mutlaka Bir Bardak Tüketilsin

Uyku aşamasında iç organlarımızı susuz bırakmamak için yatmadan bir bardak su içmek vücudumuz için oldukça önemli. Su görmeyen iç organlarımız tehlike sinyali alır bunu önlemek için uyku öncesi suyu alışkanlık haline getirmeliyiz.

Kış Aylarında Sıcak Su İçin

Kış aylarında yaza oranla neredeyse suya hiç ihtiyaç duymayız. Su yerine çay, kahve tarzı sıvılara yöneliriz. Ve özellikle kış aylarında suyun tüketimini sıcak olarak sağlarsak bağışıklık sistemi için çok kardasınız demektir.Soğuk algınlığı ,grip ,nezle gibi hastalıklara karşı da vücut direnç sağlayacaktır.1-bardak-su-ne-ise-yarar-demeyin

1,5-2 Litre Tüketin 

1,5-2 litre bilindiği üzere ortalama su tüketiminin olduğu değerlerdir. Bu değerler kış ayları için uygunken yaz aylarında bu değer 2- 2,5 litreye çıkarılmalıdır.

Sabah Sabah 1 Bardak

Uyandığınızda ilk olarak yapmanız gereken yüzünüzü yıkadıktan sonra hemen bir bardak su içmektir. Bunun sebebi de gece uyku esnasında kaybettiğiniz suyun hemen yerine konulması. Ve bu sayede yine güne zinde başlarsınız.

Spor Öncesi Ve Sonrası 1 Bardak

Su tüketimi spora başlamadan ve bitirdikten sonra sınırlandırılmamalıdır. Egzersiz sırasında bu süre 15-20 dakika da bir alınmalı. Alışkın olmayan kaslar olduğundan fazla çaba gösterdiği için bu su tüketimi hayati önem taşır.

1-bardak-su-ne-ise-yarar-demeyin

Öğün Öncesi Ve Sonrası 1 bardak

Öğün öncesi tüketilen 1 bardak su yemek yiyeceğini bekleyen zihnin açlık hissini hafifletir. Kilo vermek için idealdir. Öğün sonrası alınan 1 bardak su ise yemekte alınan tuzun şekerin vs vücuttan atılımını sağlar.

Çalışırken 1 Bardak

Su içmenin akla en az geldiği yerler ve saatler de çalışırken ki saatlerimizdir. Çok sık kahve ve çay tüketimi olabilir. Fakat bu asla suyun yerini tutmaz. Bu yüzden yanınızda ya da gözünüzün önünde olacak şekilde 1 bardak su bulundurun. Zihniniz bu sayede daha da açık olacaktır.

 

Bir önceki yazımız olan Tüp Mide Ameliyatı Sonrası Öldü başlıklı makalemizde Tüp Mide Operasyonu Sonrası hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 Oy, Oy Ortalaması: 5,00
Kaydediliyor...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

Sponsor

Vücut Kitle İndeksiniz Kaç?

cm
kg