Kapat

10 Kanser Tipi Sizleri Tehdit Ediyor!

Anasayfa HABER 10 Kanser Tipi Sizleri Tehdit Ediyor!

İngiltere de yedi yıl içesin de beş milyon kişinin incelenen sağlık verilerinde yapılan araştırmalarda obez ve aşırı kilolu kişilerde 10 kanser türüne yakalanma oranın aşırı kilolu olmayanlara göre daha yüksek olduğu ortaya koymuştur. Sonuçları İngiltere’nin Lancet dergisinde yayınlanan sonuçlar obezlerin ne kadar kanser risk taşıdıklarını ortaya koydu.

10-kanser-tipi-sizleri-tehdit-ediyor

Aşırı kilo ve obez olanların yakalandıkları kanser türleri ise rahim boynu kanseri, rahim, tiroid, safra kesesi böbrek ve lösemi olduğu belirtildi. Ama daha çok obez ve şişmanlarda görülen kanser türünün rahim kanseri olduğunu söyleyen uzmanlar en riski olan kanser türünün ise lösemi olduğunu ifade etmişlerdir.

Londra Hijyen ve Tropikal Tıp Okulu’ndan bilim adamları her insanın boy endeksine göre aldıkları her 13 ila 16 kilonun insanlar üzerinde olumsuz etkileri olduğun söylememiş ve kansere yakalanma riskinin kiloya bağı olarak çok yüksek olduğunu söylemişler ve obezite olan kişilere kanser konusunda daha dikkatli olmalarını istemişlerdir.

10-kanser-tipi-sizleri-tehdit-ediyor

Vücut kitle endeksi fazla yüksek olan kişilerin, kolon, karaciğer, yumurtalık kanserine yakalanma riskinin yüksek olduğunu belirten bilim adamları obez bayanlarda menopoza bağlı olarak meme kanserine yakalanma olasılıklarını çok yüksek olduğunu belirtmişlerdir.

 

Bir önceki yazımız olan Uyku Bozukluğuna Dikkat! başlıklı makalemizde Obezite ve Uyku Düzeni hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 Oy, Oy Ortalaması: 5,00
Kaydediliyor...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

Sponsor

Vücut Kitle İndeksiniz Kaç?

cm
kg