10 Kanser Tipi Sizleri Tehdit Ediyor!

10 Kanser Tipi Sizleri Tehdit Ediyor!

İngiltere de yedi yıl içesin de beş milyon kişinin incelenen sağlık verilerinde yapılan araştırmalarda obez ve aşırı kilolu kişilerde 10 kanser türüne yakalanma oranın aşırı kilolu olmayanlara göre daha yüksek olduğu ortaya koymuştur. Sonuçları İngiltere’nin Lancet dergisinde yayınlanan sonuçlar obezlerin ne kadar kanser risk taşıdıklarını ortaya koydu.

10-kanser-tipi-sizleri-tehdit-ediyor

Aşırı kilo ve obez olanların yakalandıkları kanser türleri ise rahim boynu kanseri, rahim, tiroid, safra kesesi böbrek ve lösemi olduğu belirtildi. Ama daha çok obez ve şişmanlarda görülen kanser türünün rahim kanseri olduğunu söyleyen uzmanlar en riski olan kanser türünün ise lösemi olduğunu ifade etmişlerdir.

Londra Hijyen ve Tropikal Tıp Okulu’ndan bilim adamları her insanın boy endeksine göre aldıkları her 13 ila 16 kilonun insanlar üzerinde olumsuz etkileri olduğun söylememiş ve kansere yakalanma riskinin kiloya bağı olarak çok yüksek olduğunu söylemişler ve obezite olan kişilere kanser konusunda daha dikkatli olmalarını istemişlerdir.

10-kanser-tipi-sizleri-tehdit-ediyor

Vücut kitle endeksi fazla yüksek olan kişilerin, kolon, karaciğer, yumurtalık kanserine yakalanma riskinin yüksek olduğunu belirten bilim adamları obez bayanlarda menopoza bağlı olarak meme kanserine yakalanma olasılıklarını çok yüksek olduğunu belirtmişlerdir.

 

Bir önceki yazımız olan Uyku Bozukluğuna Dikkat! başlıklı makalemizde Obezite ve Uyku Düzeni hakkında bilgiler verilmektedir.

YAZAR HAKKINDA

Yunus Emre Polat Yunus Emre Polat Hayatı boyunca obezite illetinden çok çekmiş birisi olarak , yaşantımın geri kalanını obezite ile mücadele etme kararı aldım. Damdan düşenin halinden ancak başka bir damdan düşen anlar.. Hiç bir obezite hastası kaderdaşım çaresiz değildir.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

Bumerang - Yazarkafe
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2017-05-17 23:06:18
Birgen Kivanc: 15 bin tl ödedim.
2017-05-16 00:05:18
2017-05-16 00:03:59
2017-05-15 20:47:17
Hocam benim kilom 160 mide amaliyatı olmak istiyorum ama maddi durumum yok neyapa bilirim bana yardımcı olabilirmisini şimdiden teşekkür ederim: Yorumunuz
2017-05-13 19:33:16

Tüp Mide Ameliyatı

Obezite Cerrahisi

Mide Küçültme Ameliyatı

Obezite Ameliyatı Şehirler Ve Doktorlar