Kapat

1200 Kalorilik Diyet

Anasayfa Diyetler 1200 Kalorilik Diyet

Diyet yapıp fazla kilolarından kurtulmak isteyen sizler için 1200 kalorilik diyet listesi hazırlamış bulunmaktayız. Bu liste sayesinde artık sağlıkla ve kendinizi aç bırakmadan kilo vermeniz mümkün olacak.

  • Sabah Menüsü: 1 dilim yağsız beyaz peynir, 1 dilim kepek ekmek, 1 haşlanmış yumurta ve domates salatalık ile oldukça sağlıklı bir kahvaltı menüsü elde edebilirsiniz. Bu menü 110 kaloriye eşdeğerdir.
  • Kuşluk: Öğlene doğru çok acıkıp öğlen yemeğini çok yememeniz için mutlaka sabah ile öğlen arasına öğün koymalısınız. Bu öğünde 10 adet tuzsuz badem veya 15 kuru üzüm yiyebilirsiniz. Böylece 110 kalorilik bir besin değerine ulaşmanız da mümkün olacaktır.

 

1 Haftada Kilo Verin

Gün içerisinde 1200 kalori alarak hızlı kilo verme yöntemine dahil olabileceksiniz. Ayrıca hem sağlıklı beslenmeye hem de kilo vermeye hazır olun.

  • Öğlen Menüsü: Ton balıklı salata, 2 kepek ekmek ve bir bardak ayran olarak öğlen menünüzü hazırlayabilirsiniz. Ya da etli biber dolması ve yoğurt yiyerek vitamin ve mineral alabilirsiniz. Bunun yanı sıra ızgara köfte, ızgara kırmızı veya beyaz et de menülerinizde yer alabilir.
  • İkindi Menüsü: İkindide ara öğün tüketerek akşam yemeğine kadar açlık hissinizi bastırabilirsiniz. Bunun için yarım bardak kadar tarçınlı süt, 3 diyet bisküvi, 1 fincan sade Türk kahvesi gibi besinler tüketmeyi seçebilirsiniz.

 

Sağlıkla Kilo Vermek Artık Rüya Değil

Son olarak akşam menünüzde de aynı dikkat ve özeni göstererek kısa sürede kilo verebilir ve 1200 kalorilik diyet listesinden faydalanabilirsiniz.

  • Akşam Menüsü: Genel olarak akşam menüsünde ana yemeğinizin ızgara ya da haşlama olmasına özen gösterin. 4 adet ızgara köfte, bir bardak ayran, salata ve bir dilim kepek ekmek sayesinde akşam menüsünü tamamlayabilirsiniz. Köfte yerine ızgara kırmızı veya beyaz et değişiklikleri yapabilirsiniz. Ayrıca sebze yemeklerini de ihmal etmeyerek 1 tabağı geçmeyecek şekilde ve az yağ ile pişirilmiş olması şartı ile menünüze ekleyebilirsiniz.
  • Son Öğün: Çok geç saate kalmadan 200 ml tarçınlı süt içererek günü tamamlayabilirsiniz. Bu menüler sayesinde günlük 1200 kalori almış olabileceksiniz.

Haftalık,Aylık ve Sağlıklı diyet listeleri için https://www.baskul.net/ web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

“1200 Kalorilik Diyet” üzerine 3 yorum

  1. Mutlu Balkan says:
  2. Turna Uysal says:
  3. Erke Kobal says:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bumerang - Yazarkafe