Kapat

18 Yaşındaki Gencin İnanılmaz Değişimi

Anasayfa BAŞARI HİKAYELERİ 18 Yaşındaki Gencin İnanılmaz Değişimi

8 Ay sonunda 75 kilo verdi.

163 Kilodan 88 kiloya..

İzmir’de yaşayan ve fazla kiloları yüzünden genç yaşında hayatı ona zindan olan daha 18 yaşındaki Salih U., olduğu tüp mide operasyonu sonrası fazla kilolarından kurtuldu. Genç Salih 163 kilodan 88 kiloya düşerek mucize gibi görünen olayın başrolü oldu.

Yemeğe oturduğunda en az 5 büyük boy sandviç yiyen ve çok küçük yaşlarından beri kilolu olan 18 yaşındaki genç ,geçtiğimiz şubat ayının ortasında geçirmiş olduğu tüp mide operasyonu ile aşırı kilolarından sıyrıldı.İzmir’de bir markette çalışan genç çocuk ameliyat olmadan önce ‘rafları bile yerleştiremiyordum.Hayattan hiç zevk almazdım .Artık ise hem iş hayatım hem de sosyal hayatım düzene girdi.’Çok küçük yaşlardan beri kilolu olan Salih 18 yaşında buna son vermeye adım atarak tüp mide operasyonu geçirdi.

Özel bir hastanede ameliyat olan genç Salih 163 kilodan 88 kiloya düşerek kendi rekorunu kırdı.

18-yasindaki-gencin-inanilmaz-degisimi

Önceleri ne bulursam hangi kıyafet olursa onu giyebiliyordum. Şimdi ise kendim seçim yapabiliyorum istediğimi giyebiliyorum. En çok da bu mutlu ediyor. Önceleri giydiğim kıyafetler bana eski günlerimi hatırlatıyor. Onları atmayacağım kendimi aşırı derecede motive hissediyorum. Eskiden giydiğim kot pantolonumun sağ bacağına bütün vücudumla girebiliyorum.

Fazla kilolarıyla birlikte genç Salih’te şeker tansiyon gibi hastalıklarda bulunuyordu. Operasyon sonrası bunlar da kontrol altına alındı.

Tansiyonum 21 -22 ye çıkıyordu. Ölü gibi yatıyordum. Bu hastalıklardan sıyrıldım.

‘Müşterilerimiz eski beni kardeşim zannediyorlar. O şuan burada yok mu. Askere mi gitti yoksa diye soruyorlar.’

‘Özgüvenim yokmuş benim yıllardır geri geldi. Arkadaşlarımla hiç vakit geçirmezdim onlarla vakit geçirmekten keyif duyuyorum.’diye ekledi

 

Bir önceki yazımız olan ’55 Kilo’yla Hayata Yeniden Başlayan Üniversiteli başlıklı makalemizde Genç Göksu’nun Başarı Hikayesi hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 Oy, Oy Ortalaması: 5,00
Kaydediliyor...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

Sponsor

Vücut Kitle İndeksiniz Kaç?

cm
kg