Kapat

30 Dakikada Hazırlanabilecek Proteini Yüksek 6 Yemek

Anasayfa DİYETLER 30 Dakikada Hazırlanabilecek Proteini Yüksek 6 Yemek

Protein ağırlıklı beslenme metabolizmayı hızlandırarak yağ yakımını arttırır. Özellikle spor yapan kişiler için çok faydalı olan ve 30 dakikada hazırlayacakları 10 adet yemek tarifi ilginizi çekecektir.

Yeşil Mercimekli Bulgur Pilavı: Metabolizma için gerekli olan protein ihtiyacı et ve süt ürünlerinin yanı sıra bakliyat ve sebzelerden de karşılanabilir. Yeşil mercimekli bulgur pilavının içine bulgur da ilave edince yağ yakımı için etkisi daha da yükselir.

Marulda Hindi Sote: Hindi, protein oranı diğerlerine yüksek gıdalar arasında yer almaktadır. Ayrıca C vitamini açısından da zengin olduğundan bu yemek, akşam yemekleri için kaçınılmaz niteliktedir.

Fırında Peynirli Mantarlar: Mercimekli bulgur pilavının yanında hazırlayabileceğiniz bu yemek, içerdiği yüksek protein ve çinko sayesinde vücudun günlük ihtiyacının dörtte birini karşılar.

Kaşarlı Biftek: Yine protein açısından yüksek değerlere sahip bir besin olan biftek, pek çok kişinin de aynı zamanda favorisidir. Kaşarla birlikte doyurucu nitelikte olan bu besin protein ihtiyacınızın çok büyük bir kısmını karşılamaktadır. Bununla birlikte, kaşar da ayrı bir lezzet verebilmektedir.

Vegan Mercimek Burger: Mercimek baklagiller arasında en değerli ürünlerden birisidir. Et tüketiminde aldığımız protein ile mercimek tüketildiğinde alınan protein hemen hemen aynıdır. Ayrıca et gibi bütçemizi zorlamayan mercimeği, pek çok yemek tarifinde kullanabilirsiniz. Ayrıca vegan yani et tüketmeyen kişiler için de tercih sebebi olabilecek bir yemek olarak nitelendirilebilir.

Ballı Sarımsaklı Tavuk: Tavuğun zaten protein yüklü olduğu göz önünde bulundurulursa sarımsak ve bal ile çeşnilendirildiğinde muhteşem bir lezzetin ortaya çıkacağına garanti gözüyle bakabilirsiniz.

Obeziteyle ilgili olan diğer yazımıza ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz. Sosyal medya hesaplarımızdan da bizi takip edebilir, beslenme önerileri ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 Oy, Oy Ortalaması: 5,00
Kaydediliyor...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

Sponsor

Vücut Kitle İndeksiniz Kaç?

cm
kg