Kapat

Kilo Vermek için Evde Kolayca Uygulayabileceğiniz 4 Temel Egzersiz Hareketi

Anasayfa SPOR Kilo Vermek için Evde Kolayca Uygulayabileceğiniz 4 Temel Egzersiz Hareketi
kolay egzersiz hareketleri

Temel ve kolay egzersiz hareketleri ile evde spor rahatlığı

Fitness yapmak birçoğumuz için oldukça zor gibi görünse ve yine birçoğumuz bunun için spor salonlarına birçok para ve zaman ayırsa da aslında evde temel hareketleri ile kilo vermek mümkün olabiliyor. Evde yapabileceğiniz temel ve kolay egzersiz hareketleri günün farklı saatlerinde fazla yorulmadan spor rutininizi oluşturmanızda size yardımcı oluyor. Siz de size özel seçtiğimiz bu farklı temel egzersiz hareketlerini ve nasıl yapıldıklarını keşfederek daha sağlıklı bir yaşam için hayatınızda spora yer açabilirsiniz.

Jump Burpees

İki temel hareket olan şınav ve sıçramayı bir arada toplayan bu kolay egzersiz hareketleri kombinasyonunda vücudunuzun tüm bölgelerinin çalışması sağlanmaktadır. Yağ yakımı ve hızlı kilo vermede oldukça etkili olan jump burpees hareketi için öncelikle şınav pozisyonu alın. Bir kere şınav çektikten sonra iki bacağınızı aynı anda karnınıza çekin. Ayağa kalkın ve ara vermeden zıplayın. Ardından hemen şınav pozisyonuna geri dönün ve tüm hareketleri tekrar uygulatın. Başlangıçta günde 3 x 8 defa uygulayabileceğiniz bu hareketi zamanla daha sık tekrar etmeye çalışın.

Squat

Oldukça popüler bir basen, kalça ve bacak geliştirme hareketi olan squat gün geçtikçe daha da popüler olmaktadır. Ayakta dik durun ve bacaklarınızı omuz genişliğinde açın. Ellerinizi ensenizde kenetleyin. Tıpkı sandalyeye oturur gibi eğilin. Ancak eğilirken dik duruşunuzu bozmamaya, karın ve kalça kaslarınızı sıkmaya, kalçalarınızın yere değmemesine dikkat edin. Kalça hizanız eğilirken aşil hattını geçmemeli yani ayaklarınızdan daha geride olmamalıdır. Bacak kaslarınızda oluşan yorgunluğa göre gün içindeki tekrar sayınızı arttırın.

kolay egzersiz hareketleriLunge

Vücudun daha çok kalça ve bacak kısımlarına odaklanan bu egzersiz hareketleri türünde ağırlıkla ya da ağırlıksız çalışabilirsiniz. Bir bacağınızı adım alacak gibi önde tutun ve arkada kalan dizinin üzerine eğilin. Ardından ayağa kalkıp aynısını diğer bacağınız için uygulayın.

kolay egzersiz hareketleri

Jumping Jack

Fitness hareketleri kadar aerobik egzersizlerde de önemli bir yere sahip olan jumping jack hareketi, yine tüm vücuda etki eden bir çalışma sistemine sahiptir. Isınma evresi için de kullanabileceğiniz bu hareketi klasik bir sıçramanın havada iken kollar ve bacaklar açılan versiyonu olarak düşünebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kilolu Erkeklere Özel 7 Giyim Önerisi ile kilolu erkeklere özel giyim önerilerini öğrenebilir, yorum yaparak ve bizi sosyal medya hesaplarından takip ederek destek olabilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 Oy, Oy Ortalaması: 5,00
Kaydediliyor...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

Sponsor

Vücut Kitle İndeksiniz Kaç?

cm
kg