Karın Yağlarını Eritmek için Etkisi Kanıtlanmış 5 Farklı Egzersiz

Karın Yağlarını Eritmek için Etkisi Kanıtlanmış 5 Farklı Egzersiz

Karın eriten egzersizler ile gelen sağlık

Karın çevresi yağları ve göbekli bir görünüm birçok kişinin problemi. En kolay kilo alınan ve yağ depolanan bölgelerin başında gelen göbek kısmında kilo kontrolü ise yalnızca estetik için değil sağlımız için de hayati şekilde önemli. Öyle ki iç organlara yakınlığı ile yağ dokusunun artışının ya da azalışının sistemik etkilere yol açtığı göbek çevresinde ideal ölçüler oldukça önemli. Size özel hazırladığımız etkisi kanıtlanmış karın eriten egzersizler sayesinde siz de dilediğiniz sağlıklı görünüme hemen kavuşabilir, artık dümdüz bir karın ile yaza hazır olabilirsiniz.

Plank

Karın eritme hareketlerinin ilkinde plankı keşfediyoruz. Yapılışı oldukça basit olan ve belli bir süre yapılabildiğinde yalnızca karın değil kalça ve kol kaslarınız için de mucize etkiler ortaya koyan plank şu şekilde yapılıyor: Ön kollarınızı dirseklerinizi kırarak yere yaslayın ve yerden destek alın. Aldığınız destek ile karın ve kalça kaslarınızı sıkarak görmüş oldığunuz pozisyonda 20-30 saniye bekleyin. Egzersiz programınızın başlangıcına ya da bitişine ekleyebileceğiniz bu hareketin süresini ise günde 5’er saniye arttırmaya çalışın.

 

karın düzleştiren egzersizler

Bridge (Köprü)

Bu karın eriten hareket için ise sırt üstü hafif sert bir zemine yatın ve ayak tabanlarınız yere değecek şekilde dizlerinizi karnınıza doğru çekin. Ardından kalça ve karın kaslarından güç alarak kalçalarınızı havaya kaldırın. Karnınız bacaklarınız ile aynı hizaya gelene kadar yani gövdeniz dümdüz olacak seviyeye kadar kalçanızı kaldırmaya çalışın. Bu pozisyonda birkaç saniye bekledikten sonra kalçalarınızı yere indirin, kendini salın ve 1 saniye sonra olacak şekilde ritmik olarak harekete devam edin.

Crisscross

Hem alt hem de üst karın kaslarını çalıştıran bu göbek eritme egzersizi için öncelikle yine sırt üstü uzanın. Dirseklerinizi kırarak ellerinizi ensenizde kenetleyin. Bacaklarınızı 30-45 derece kadar havaya kaldırın ve bir dizinizi kendinize çekin. Diğer dizinizi dümdüz havaya uzatırken çektiğiniz dizinize tam tersi yöndeki dirseğinizi değdirmeye çalışın.

karın düzleştiren egzersizler

Twist

Ayakta düzgün bir duruş ile dururken elinize bir sopa alın. Sopayı ensenizden geçirin ve omuzlarınızın üstünden tutun. Ayaklarınızı hafifçe açıjn ve sopayı sağa sola döndürmeye başlayın. Ancak dikkat, gövdenizi tamamen değil, yalnızca karın bölgenizi çevirin.

Standing Crunch

Tıpkı twist hareketindeki gibi başlangıç pozisyonunu alın ancak sopayı bu defa sağa sola doğru eğilmek için kullanın.

Bir önceki yazımız olan Bülent Ecevit Üniversitesi’nden Obezite ile Mücadele için Bilimsel Savaş haberi ile obezite ile mücadele için açılmış ilk kamusal merkezimizi ve çalışmalarını  öğrenebilir, yorum yaparak ve bizi sosyal medya hesaplarından takip ederek destek olabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

3 yorum

  1. Ardahan den ben, adım Benay Baser , Spor kategorisinde ki yazıyı beğendiğimi belirtmek isterim.

  2. Selam, Spor kategorisinde bulunan yazılar çok güzel. Bu konu hakkında farklı haberlerin devamını bekliyorum.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

Bumerang - Yazarkafe
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2017-05-17 23:06:18
Birgen Kivanc: 15 bin tl ödedim.
2017-05-16 00:05:18
2017-05-16 00:03:59
2017-05-15 20:47:17
Hocam benim kilom 160 mide amaliyatı olmak istiyorum ama maddi durumum yok neyapa bilirim bana yardımcı olabilirmisini şimdiden teşekkür ederim: Yorumunuz
2017-05-13 19:33:16

Tüp Mide Ameliyatı

Obezite Cerrahisi

Mide Küçültme Ameliyatı

Obezite Ameliyatı Şehirler Ve Doktorlar