Kapat

55 Kilo’yla Hayata Yeniden Başlayan Üniversiteli

Anasayfa Genel 55 Kilo’yla Hayata Yeniden Başlayan Üniversiteli

Genç kız toplamda 55 kilo verdi.

Arkeoloji bölümünde okuyan Göksu D. Hocalarının ona ‘Kazı çalışmalarına katılabilmen için zayıflaman gerekiyor’ demesi üzerine fazla kilolarından kurtuldu. Zayıfladıktan sonra rahatça kazı çalışmalarına katılabiliyor. İlk önce 6 ayda 35 kilo vermişti .10 ayın sonunda 118 kilodan 63 kiloya düşen genç kız tam 55 kilo verdi

Fazla kiloları sebebiyle neredeyse hayallerine ulaşamayacak olan genç kız tüp mide operasyonu ile fazla kilolarından kurtulup hayallerini gerçekleştirdi.

55-kiloyla-hayata-yeniden-baslayan-universiteli-2

118 kiloydu Göksu .Arkeoloji bölümünde okuyordu. Hocalarının ona ‘Kazı çalışmalarına katılabilmen için zayıflaman gerekiyor’ demesi üzerine inat ederek kilo verdi. Kazı çalışmalarına rahatlıkla katılabilen genç kız en güzel yaşarında fazla kilolardan muzdaripti. İstediği kıyafetleri giyemeyip istediği şekilde hareket edemiyordu. 118 kilo onu birçok yerde kısıtlıyordu.

Göksu EÜ Arkeoloji bölümünde istediği sevdiği bölümde okumaktaydı. Fakat fazla kilolar ona engel oluyordu.En sonunda çok sevdiği mesleğinin başlangıcı olan kazı çalışmalarına katılamayınca Göksu için bir dönüm noktası oldu.

55-kiloyla-hayata-yeniden-baslayan-universiteli-2

Genç kız tüp mide operasyonu geçirmeye karar verdi.Yine İzmir’de Özel bir hastanede tüp mide operasyonu geçirdi. Ameliyat fikrini hemen veremedi genç kız. 5-6 ay bu fikre kendisini alıştırmaya çalışmasının sonunda ameliyatı oldu.

Operasyon sonrası kendimde çevremde inanılmaz değişimler yaşadım. 10 ay sonunda 118 kilodan 63 kiloya düşerek 55 kilo verdi. Önceden alışveriş, gezmek tozmak bana çok zor gelirdi. Artık kendime olan güvenim geri geldi. Şimdi ne yaparsam yapayım daha bir mutluyum keyif alarak yapıyorum. Tavsiyem şu olabilir ameliyat olacaklara; Ameliyat olmadan önce tabiri caizse dünyaları yerken şuan küçücük parçalar, azcık şeyler yiyebiliyorsunuz. Psikoloji çok önemli kendinizi hazır hissetmeniz çok önemli dedi.

 

Bir önceki yazımız olan Gelin Adayları İçin Zayıflama Tüyoları başlıklı makalemizde Düğün öncesi diyet önerileri hakkında bilgiler verilmektedir.

Facebook İle Yorum Yap

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bumerang - Yazarkafe