’55 Kilo’yla Hayata Yeniden Başlayan Üniversiteli

’55 Kilo’yla Hayata Yeniden Başlayan Üniversiteli

Genç kız toplamda 55 kilo verdi.

Arkeoloji bölümünde okuyan Göksu D. Hocalarının ona ‘Kazı çalışmalarına katılabilmen için zayıflaman gerekiyor’ demesi üzerine fazla kilolarından kurtuldu. Zayıfladıktan sonra rahatça kazı çalışmalarına katılabiliyor. İlk önce 6 ayda 35 kilo vermişti .10 ayın sonunda 118 kilodan 63 kiloya düşen genç kız tam 55 kilo verdi

Fazla kiloları sebebiyle neredeyse hayallerine ulaşamayacak olan genç kız tüp mide operasyonu ile fazla kilolarından kurtulup hayallerini gerçekleştirdi.

118 kiloydu Göksu. Arkeoloji bölümünde okuyordu. Hocalarının ona ‘Kazı çalışmalarına katılabilmen için zayıflaman gerekiyor’ demesi üzerine inat ederek kilo verdi. Kazı çalışmalarına rahatlıkla katılabilen genç kız en güzel yaşlarında fazla kilolardan muzdaripti. İstediği kıyafetleri giyemeyip istediği şekilde hareket edemiyordu. 118 kilo onu birçok yerde kısıtlıyordu.

55-kiloyla-hayata-yeniden-baslayan-universiteli

Göksu EÜ Arkeoloji bölümünde istediği sevdiği bölümde okumaktaydı. Fakat fazla kilolar ona engel oluyordu.En sonunda çok sevdiği mesleğinin başlangıcı olan kazı çalışmalarına katılamayınca Göksu için bir dönüm noktası oldu. Genç kız tüp mide operasyonu geçirmeye karar verdi. Yine İzmir’de Özel bir hastanede tüp mide operasyonu geçirdi. Ameliyat fikrini hemen veremedi genç kız. 5-6 ay bu fikre kendisini alıştırmaya çalışmasının sonunda ameliyatı oldu.

55-kiloyla-hayata-yeniden-baslayan-universiteli

Operasyon sonrası kendimde çevremde inanılmaz değişimler yaşadım. 10 ay sonunda 118 kilodan 63 kiloya düşerek 55 kilo verdi. Önceden alışveriş, gezmek tozmak bana çok zor gelirdi. Artık kendime olan güvenim geri geldi.Şimdi ne yaparsam yapayım daha bir mutluyum keyif alarak yapıyorum.

Tavsiyem şu olabilir ameliyat olacaklara; Ameliyat olmadan önce tabiri caizse dünyaları yerken şuan küçücük parçalar ,azıcık şeyler yiyebiliyorsunuz. Psikoloji çok önemli kendinizi hazır hissetmeniz çok önemli dedi.

 

Bir önceki yazımız olan Çocuklarda Tv İzleme Süreleri Obeziteye Neden Olur Mu? başlıklı makalemizde Çocuklarda Obezite Olasılığı hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

3 yorum

  1. Bitlis de tüp mide ameliyatı, mide küçülme ameliyatı, mide kelepçesi ameliyatı yapan hastaneler (özel hastaneler ya da devlet hastaneleri) var mı? Bana hastane ve doktor önerirmisiniz.?

  2. fazla kilolardan bıktım artık 🙁 Güzel bir paylaşım olmuş tebrikler. Paylaşıyorum hemen 🙂 Gayet açıklayıcı olmuş teşekkür ederim. tüp mide ameliyatını obeziteyi, kiloyu, beslenmeyi sizden öğrendik Vallahi 🙂 tüp mide ameliyatı yararlı mı zararlı mı peki sizin tavsiyeniz nedir ? Çok sıkı takipçinizim. İyiki böyle bir site var. Mobil uygulamanız da neden uyarı mesajı gelmiyor yeni konular eklenince ? zayıfladıktan sonra iş bitmiyor ki anam, irade sağlam olacak irade. gerisi boş. Keşke bende o doğuştan şanslı zayıflar gibi olsaydım 🙁 paylaşım için teşekkürler..

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

Bumerang - Yazarkafe
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2017-08-25 11:42:42
2017-05-17 23:06:18
Birgen Kivanc: 15 bin tl ödedim.
2017-05-16 00:05:18
2017-05-16 00:03:59

Tüp Mide Ameliyatı

Obezite Cerrahisi

Mide Küçültme Ameliyatı

Obezite Ameliyatı Şehirler Ve Doktorlar