Kapat

Aç Kalmadan Kolay Kilo Vermek için 10 Altın Öneri

Anasayfa BESLENME Aç Kalmadan Kolay Kilo Vermek için 10 Altın Öneri
aç kalmadan zayıflama

Aç kalmadan zayıflama mümkün!

Kilo vermek isteyenlerin en büyük sorunu aç kalma korkusu. Peki aç kalmadan zayıflama mümkün mü? Size özel basit önerilerimizi hayatınızda birer alışkanlığa dönüştürerek siz de kolayca kilo verebilir, sizi aç bırakan katı diyetlere veda ederek sağlıklı yaşamı kucaklayabilirsiniz.

1Aç kalmadan diyet yapmak istiyorsanız, menülerinizde ne tercih ederseniz edin en önemli öğününüzün kahvaltı olduğunu unutmayın. Ara öğünlerde daha az yemek, güne enerjik bir başlangıç yapmak ya da uzun süre dinlenme halinde olan metabolizmanız için hareketlendirici etki yaratmak istiyorsanız kahvaltının önemini kavrayın.

2Aç kalmadan kilo vermek için birçoğumuzun tercihi light ürünler tüketmekten yana oluyor. Ancak light ürünler de birer sanayi ürünü olarak uzak durmanız gereken yağ ve şeker oranlarına eser miktarda da olsa sahip. Ayrıca piyasada light olarak satılan birçok ürün pek düşündüğümüz kadar light değil. Bunun yerine organik beslenmeyi alışkanlık edinin, doğal gıdalar tüketerek kendinizi paket okumaktan kurtarın.

3 – Şekeri hayatınızdan çıkarın. Sık duymanız muhtemel olan bu tavsiyeyi gerçeğe dönüştürmekte zorlanıyorsanız eğer bunu adım adım yapın. Örneğin önce kahve çayınızı şekersiz içmeye sonrasında çikolatayı hayatınızdan çıkarmaya sonrasında işlenmiş şekere veda etmeyi deneyin.

aç kalmadan zayıflama

4 – Ara öğünleri atlamamaya çalışın. Ne kadar yoğun olursanız olun yakınınızda bulabileceğiniz kuru meyve ya da fındık gibi her yerde olan besinler ile daima az ve sık yeme kuralını takip edebileceğinizi unutmayın.

5Aç kalmadan nasıl zayıflayabilirim, diye soranlar için beslenme kadar hareketlilik de önemlidir. Hareket etmek için kendinize bahaneler yaratın. Parklarda yürüyüşlerden evde egzersizlere kadar zamanınız olmasa da gün içinde yapabileceğiniz birçok aktivite olduğunu unutmayın.

aç kalmadan zayıflama

Yaptıklarınız kadar yapmadıklarınız da önemli

7 – En yakın arkadaşınız su olsun. Su içme alışkanlığı kazanmak başta zor olsa da susamadan da su içebilmek için yanınızda mutlaka bir şişe bulundurun.

8 – Tek bir öğünde tek bir çeşit yemek yemek ya da yalnızca protein veya yalnızca meyve ile yapılan diyetler sizi sonrasında daha da iştahı açık bir hale getirecektir. Ayrıca bünyenizin ihtiyaçları düşünüldüğünde oldukça sağlıksız olan bu beslenme türü yerine her öğünde farklı besin gruplarına mutlaka yer verin.

9 – Yediğiniz her şeyin olamasa da belli başlı besinlerinizin kalorisini bilin. Hangi besinden ne kadar tükettiğinizde ne kadar kalori aldığınızı bilerek gün içindeki enerji ihtiyacınız konusunda sınırları aşmadan dengeyi sağlayabilirsiniz.

aç kalmadan zayıflama

10 – Dışarıdan yemeye özellikle de fast food tüketmeye son verin. Evinize hazır yiyecekler aldığınızda kendinizi evde yediğinizi düşünerek kandırmayın. Mutfakta vakit geçirmeye alışın ve diyet pratik tarifleri incelemeye şimdiden başlayın.

Bir önceki yazımız olan Mide Bypass Hakkında Merak Ettiklerinizi 10 Maddede Açıklıyoruz ile mide bypassı hakkında merak ettiklerinizi öğrenebilir, yorum yaparak ve bizi sosyal medya hesaplarından takip ederek destek olabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

Sponsor

Vücut Kitle İndeksiniz Kaç?

cm
kg