Kapat

Acıkmadan Yemeyin!

Anasayfa BESLENME Acıkmadan Yemeyin!

Uzmanlara göre alınan kiloların verilmesi için bizlerin kendi kalori hesaplarımızı yapmamız gerektiğini bilmemiz gerekiyor.

En güzeli asla öğün atlamamak diyen uzmanlar kendinizi aç bıraktığınız zaman vücut kendini koruma altına alıyor ve yağ yakımın durduruyor diyor.

acikmadan-yemek-yemeyin

O yüzden öğün atlamanın zararlı olduğunu vurguluyorlar. En önemli öğün ise sabah kahvaltısı. Vücut geceden çıktığı ve yeni uyandığı için enerjiye ihtiyacı olduğunu söyleyen uzmanlar kesinlikle sabah kahvaltı yapılması gerek diye insanları uyarıyorlar.

Sabah yapılan kahvaltı insana enerji vereceği için beyin hormonları daha fazla çalışıyor ve sizler kendinizi yorgun olmaktan çıkartıyorsunuz ve günlük yaşama daha rahat adapte oluyorsunuz.

acikmadan-yemek-yemeyin

Sabah yaptığınız kahvaltı sizlerin metabolizmanızı daha fazla hızlandıracağı için yaktığınız kalori daha fazla olacak yaktığınız kalori miktarı da ona göre artacaktır.

Kahvaltı etmeden güne başladığınız an ise kendinizi keyifsiz ve huzursuz hissetmenize nedene olacaktır. Eğer diyet yapıyorsanız bir gün kendinize ödül verin ve sevdiğiniz her türlü yiyeceği yeyin.

Bunu yapmadınız takdirde beyniniz hep o yemekte kalacak siz mutsuz olacak ve yaptığınız diyetten bir an önce kurtulmanın yollarını aramaya başlayacaksınız.

acikmadan-yemek-yemeyin

Acıkmadan asla yemek yemeyin. Sağlıklı beslenmek için dışarıda değil evde yemek yemeyi deneyin. Önceden annelerimizin yaptığı gibi tencere yemekleri bizleri için en sağlıklı olan besin kaynağı idi.

Yine eskisi gibi evde pişirilen yemekleri tercih edin.

 

Bir önceki yazımız olan 2 Günlük Şok Diyet! başlıklı makalemizde Kısa Süreli Diyet hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

Sponsor

Vücut Kitle İndeksiniz Kaç?

cm
kg