Acıkmanızı Engelleyen 6 Besin

Acıkmanızı Engelleyen 6 Besin

Gün içinde birçok insan sık aralıklarla acıkır. Günlük hayat içerisinde her an sağlıklı gıdalar bulamayan insanlar ise bu acıkmalarını, abur cubur diye adlandırdığımız sağlığa zararlı yiyecek gruplarıyla bastırmayı dener. Bu sorunla karşılaşmamak için alınabilecek önlemler vardır.

İlk olarak kahvaltının önemini vurgulamak gerekir. Sabah yapılan sağlam kahvaltı günün diğer saatlerinde kolay acıkmanızı ve şekerinizin düşmesini engeller. Günün ilk öğünü bu yüzden oldukça önemlidir. Kahvaltı yaparken yenilecek besinler arasında ise gün aşırı olarak yumurta olmalıdır. Tok tutma özelliği ve birçok faydası ile bilinen yumurtayı kahvaltı sofralarınıza gün aşırı olarak koymalısınız.

İkinci sırada ise yeşil çay yer almaktadır. Birçok soruna çözüm olan yeşil çay bu konuda da listede üst sıralarda yerini alıyor. Yemeklerin ardından içilen bir bardak yeşil çay, ilerleyen saatlerde çabuk acıkmanızın önüne geçiyor.

Üçüncü sırada ise protein değeri yüksek gıdalar arasında olan peynir, yoğurt ve süt gibi besinler yer alıyor. Yemeklerinizde aldığınız bir miktar protein ile daha tok kalabilirsiniz. Ayrıca bu ürünlerin vücuda oldukça faydalı olduklarını da bir kez daha belirtmek gerek. Ek olarak yulafı da süt yahut yoğurt ile tüketerek hem düşük kalorili bir öğün almış hem de daha uzun süre tok kalmış olursunuz.

Çorbayı Görmezden Gelemeyiz

Listeye devam ettikçe karşımıza çorbalar çıkmaktadır. Gün içerisinde tüketilen çorbalar, hem sıvı ürün olarak metabolizmanıza destek olur hem de daha zor acıktırır.

Çorbaların ardından ise sebzeler yer almaktadır. Sebze yemekleri de sizi tok tutan besinler arasında yer almaktadır.

Küçük detaylar olarak ise yemeklerinize veya salatalarına kullanacağınız limon ve zeytinyağı da sizi daha tok tutacak ve sık acıkmanızı engelleyecektir.

Elbette gün içinde öğün atlamadan yemek yemek ve ara öğünlere daha çok özen göstermek, sizi sık acıkmaktan kolayca kurtaracaktır.

Obezite ve gebelik hakkında bilgi vermiş olduğumuz ‘Obezite Bebeğinizi de Olumsuz Etkileyebilir‘ adlı yazımızı okuyabilir, görüşlerinizi belirtebilirsiniz.

YAZAR HAKKINDA

Dilek Demirler Dilek Demirler Obezitehaber.com Editörü
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

3 yorum

  1. Hakkaride tüp mide ameliyatı, mide küçülme ameliyatı, mide kelepçesi ameliyatı yapan özel yada devlet hastaneleri nedir aynı zamanda doktorlarları.

  2. tüp mide ameliyatı olanların beslenme düzeni nnasıl olmalı? neler yemeli neleri yememeli.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

Bumerang - Yazarkafe
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2017-05-17 23:06:18
Birgen Kivanc: 15 bin tl ödedim.
2017-05-16 00:05:18
2017-05-16 00:03:59
2017-05-15 20:47:17
Hocam benim kilom 160 mide amaliyatı olmak istiyorum ama maddi durumum yok neyapa bilirim bana yardımcı olabilirmisini şimdiden teşekkür ederim: Yorumunuz
2017-05-13 19:33:16

Tüp Mide Ameliyatı

Obezite Cerrahisi

Mide Küçültme Ameliyatı

Obezite Ameliyatı Şehirler Ve Doktorlar