Kapat

Ağırlık Kaybeden Kişi Neden Tekrar Kilo Alır?

Anasayfa DİYETLER Ağırlık Kaybeden Kişi Neden Tekrar Kilo Alır?

Kilo ve obezlik son zamanların en çok dert edinilen konusudur. Görüntü itibari ile de kötü sonuç vermektedir. Fakat kişi ilk önce görüntüden çok sağlığına odaklanmalıdır. Sağlık olmadan zayıf olunmasının bir anlamı bile yoktur. Yani kilo güzellikten çok sağlık odaklı olmalıdır. Bu mantıkla ilerlenilir ise zaten her şey yolunu bulmaktadır. İnsanların yanlış beslenmeleri kilo alımlarını da derinden etkilemektedir. Kimi insan düzenli öğün tüketmez. Kimi insanlarda düzenli öğün tüketir. Fakat midesi sürekli aç kalır. Yani bir türlü denge sağlanmamaktadır. Bu dengesizlik kilo alımını çok hızlandırmaktadır. Yani insanlar zayıflasa bile kendini kesinlikle salmamalıdır. Her şey kontrol altında olmalıdır.

Kilo Veren Kişinin Tekrar Kilo Alma İhtimali Var Mıdır?

İnsan bedeni her zaman kilo almaya açıktır. Bazen metabolizma çok hızlı çalışmaktadır. Kişi istediği kilodadır. Bazen insan vücudu öyle bir hale gelir ki metabolizma çok yavaşlar. Yani kişi ne yese yarar. Kilo alımı giderek artmaktadır. Kilolu bir insan gerekli diyetleri yaptıktan sonra zayıflar ise kesinlikle düzenli ve doğru beslenmeye devam etmelidir. İnsan hayatının sonuna kadar sağlıklı beslenmelidir. Ancak bu şekilde ömür boyu sağlıklı yaşam ve kontrollü kilo sağlanmaktadır. Hayatımızın her alanında ne derece de plan önemli ise kilo vermede planın yeri de çok önemlidir. Ama insanların yaptıkları en büyük hata tek başına kiloları ile baş etmektedir. Tek başına uğraşmak yerine bir uzman ile tanışmalısınız. Bu yolda yalnız kalmamak daha doğrudur.

Kilo almak hiç zor değildir. İnsanlar çok kolay kilo aldım diye sevinmez. Daha çok ne kadar çabuk zayıfladım demek istemektedir. Yani kilo verince işi elden bırakmamak gerekmektedir. Sonuna kadar kilo kontrolünü sağlamalıyız. Her an bizim sorunumuzda olmaktadır. Erkek ya da kadın her insan bu sorun ile karşılaşmaktadır.

İyotlu tuz hakkında bilgi vermiş olduğumuz ‘ İyotlu Tuz Nasıl Kullanılmalıdır?‘ adlı metni okuyabilir, konu ile alakalı yorumlarınızı paylaşabilirsiniz. Destekleriniz bizim için önemlidir.

 

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 Oy, Oy Ortalaması: 5,00
Kaydediliyor...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

Sponsor

Vücut Kitle İndeksiniz Kaç?

cm
kg