Kapat

Barış Kolancı Ameliyat İle 18 Kilo Verdi

Anasayfa BAŞARI HİKAYELERİ Barış Kolancı Ameliyat İle 18 Kilo Verdi

Mersin’de yaşayan lise öğrencisi Barış Kolancı, herkesi şaşırttı. On dört yaşında olan Barış Kolancı, geçirdiği ameliyat sonrasında on sekiz kilo verdi. İstanbul’da yapılan obezite ameliyatı sayesinde, kısa sürede, sağlığını tehdit eden kilolarından kurtuldu.

Henüz lise ikinci sınıfa giden Barış Kolancı, yaşıtlarına göre, sağlığını tehdit eden bir kiloya sahipti yüz elli üç kilo olan Barış Kolancı, kortizon tedavisi almaya başladı. Kortizon tedavisi yüzünden, kilo almaya devam etti.

ameliyat-ile-18-kilo-verdi

Durum ciddileşmeye başlayınca, gelen tavsiyeler sonucunda hastaneye yatırıldı.
Barış dışında, dört çocuğu daha bulunan baba Sakıp Kolancı, oğlunun oldukça kısa bir zaman içerisinde, ciddi bir biçimde kilo alması yüzünden, metolobik cerrahi uzmanı ile görüştü.

Bu görüşme sonrasında ise, obezite ameliyatı olunması kararı alındı. Bu ameliyat ile karın bölgesine bir balon yerleştirilecek ve on gün gibi kısa bir süre içerisinde, on sekiz kilo verilecekti. Ameliyat başarı geçti.
Kendi durumu değerlendiren lise öğrenci Barış Kolancı ise hiç spor yapmadığını, başka sosyal aktivitelere katılmadığını ve kıyafetlerinin olmadığını söyledi. Bu dönemde arkadaşlarının da kendisinden uzaklaştığını söyleyen Barış, en büyük isteğinin futbol oynayabilmek olduğunu söyledi.

 

Bir önceki yazımız olan Kalp Hastalığı Hakkında Çarpıcı Veriler başlıklı makalemizde Kalp Hastalığı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

Sponsor

Vücut Kitle İndeksiniz Kaç?

cm
kg