Anne Sütü Obezitenin Önüne Geçiyor

Anne Sütü Obezitenin Önüne Geçiyor

Anne sütünün oldukça sağlıklı olduğunu ve ilk 6 ay kesinlikle sadece bebeğin anne sütü ile beslenmesi gerektiğini bütün uzmanlar belirtmektedirler. Bunun birlikte bebeğin sağlıklı gelişmesi için anne sütü sadece fiziksel olarak olumlu yanlarının yanı sıra bebeği psikolojik olarak da olumlu etkilemektedir.

Özellikle anne sütü ileri ki dönemlerde obezitenin önüne geçiyor mama yerine anne sütü alan bebekler obezite rahatsızlığına yakalanma riskini ortadan kaldırıyor.

anne-sutu-obezitenin-onune-geciyor

Ruhsal olarak bebeğin sağlıklı bir şekilde yetişmesi için anne sütünü düzenli olarak alması büyük bir etken olarak değerlendirilmektedir. Mümkün olduğunca 24 aya kadar anne sütünün verilmesi özellikle bebeklerde öz güven artışının oldukça fazla olduğunu da kanıtlamıştır.

anne-sutu-obezitenin-onune-geciyor

Diğer besinler ile birlikte anne sütünün verilmeye devam edilmesi ruhsal olarak bebeğin sağlıklı bir şekilde büyümesi için kesinlikle en dikkat edilmesi gereken noktalardan birisidir.

Sadece anne sütü veya sadece ek gıdalar değil mümkün olduğunca gerekli besin dengesi yapılarak bebeğin hem fiziksel hem de ruhsal olarak gelişimin tamamlanması yapılabilir.

 

Bir önceki yazımız olan Ergenliğin  Fiziksel Zorlukları başlıklı makalemizde Ergenlik Dönemi hakkında bilgiler verilmektedir.

YAZAR HAKKINDA

Emine Bayraktar Aba Emine Bayraktar Aba Obezitehaber.com İçerik Editörü.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

Bumerang - Yazarkafe
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2017-05-17 23:06:18
Birgen Kivanc: 15 bin tl ödedim.
2017-05-16 00:05:18
2017-05-16 00:03:59
2017-05-15 20:47:17
Hocam benim kilom 160 mide amaliyatı olmak istiyorum ama maddi durumum yok neyapa bilirim bana yardımcı olabilirmisini şimdiden teşekkür ederim: Yorumunuz
2017-05-13 19:33:16

Tüp Mide Ameliyatı

Obezite Cerrahisi

Mide Küçültme Ameliyatı

Obezite Ameliyatı Şehirler Ve Doktorlar