Kapat

Arabasına Sığmayıp Taksiciliği Bıraktı Sonra 125 Kilo Verdi

Anasayfa BAŞARI HİKAYELERİ Arabasına Sığmayıp Taksiciliği Bıraktı Sonra 125 Kilo Verdi

Bursa’da, 230 kiloya ulaşıp arabaya sığmadığı için taksi şoförlüğünü bırakmak zorunda kalan 40 yaşındaki Beyhan Şentürk, tüp mide ameliyatı ve bağırsak bypass ameliyatı olarak 125 kilo vermeyi başardı. Hayata yeniden tutunduğunu belirten Şentürk’ün il hedefi evlenip mutlu bir yuva kurmak. Geçirdiği ameliyattan sonra hiç açlık hissetmeyen Şentürk, bir yıl içinde 100 kilo verdi ve şeker, tansiyon, uyku apnesi gibi birçok hastalıktan da kurtuldu. Kiloları yüzünden insan içine çıkamayan, işi bırakan Şentürk artık sağlıklı bir genç.

arabasina-sigmayip-taksiciligi-birakti-sonra-125-kilo-verdi

“230’DAN 103 KİLOYA DÜŞTÜM”

Kilolarından dolayı sosyal haytan koptuğunu söyleyen Şentürk internetten bulduğu doktor ile ablası vasıtası ile irtibat kurarak, çektiği kredi ile tüp mide ameliyatı olduğunu anlattı. Bu ameliyat sayesinde hayata yeniden başladığını evlenip yuva kurmak istediğini dile getirdi. Ameliyattan sonra doktor takibi altında tutulan Şentürk 230 kilodan, 130 kiloya düştüğünü anlattı. Geçirdiği ameliyat sonrasında bir çok sağlık sorunundan da kurtulduğunu belirten Şentürk, şuan 103 kilo olduğunu belirtti.

arabasina-sigmayip-taksiciligi-birakti-sonra-125-kilo-verdi

“ARABAYA SIĞMADIĞIM İÇİN ÇALIŞAMIYORDUM”

Kilolarının hayatının her alanını olumsuz etkilediğini anlatan Şentürk, arabaya sığamadığı için işi bırakmak zorunda olduğunu anlattı. Aynı zamanda yürüyemediğini ve hayatındaki her şeyin kısıtlı olduğunu, ona bir kere bakanların tekrar tekrar bakmalarından duyduğu rahatsızlığı anlattı. Ameliyattan sonra kendisini görenlerin tanıyamayıp, seslerinden tanıdıklarını dile getirdi.

arabasina-sigmayip-taksiciligi-birakti-sonra-125-kilo-verdi

“AMELİYATTAN SONRA HAYATLA BARIŞTIM”

Ameliyat sonrası hayata olan bakış açısının değiştiğini, olumlu duygular içerdiğini anlatan Şentürk, ilk hedefinin evlenip yuva kurmak olduğunu anlattı. Eskiden arabasız bir yere gidemediğini şuan ise istediği her yere rahat yürüyebildiğini anlattı.

 

Bir önceki yazımız olan Kadınların Obezite Oranı Erkeklerden İki Kat Daha Fazla başlıklı makalemizde Kadınların Obezite Oranı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

Sponsor

Vücut Kitle İndeksiniz Kaç?

cm
kg