Aşırı Kilolular İçin Son Çare Obezite Cerrahisi !

Aşırı Kilolular İçin Son Çare Obezite Cerrahisi !

Obezite hastalığı olan insanlar arasında tedavi için ameliyata gelen kişi sayısı her geçen gün artış göstermektedir. Halbuki ameliyat diyet, egzersiz, ilaç, ve medikal destekler başarısız olursa son çare olarak önerilmektedir.

Buna rağmen son günlerde obezite ve şeker hastalığı olan insanlar mide küçültme ameliyatı diye bilinen cerrahi operasyonlar çok fazla artış göstermektedir. Bu yılkı ameliyat listesine bakıldıgında 3 doktor bir hafta içerisinde 7 ameliyata giriyor. Ameliyat listelerinin de dolu olduğu görülmektedir. En çok mücadele edilmesi gereken hastalıklardan biride obezitedir.

Mücadeleden maksat hastaların sabırla yapması gereken diyet, egzersizler, medikal destekler ve buna benzeyen yoğun çaba gerektiren tedavilerdir. Eğer hastalar obeziteden kurtulmak öncelikle için yaşam şekillerini değiştirmek zorundadırlar. En son çare olarak cerrahi müdahaleye başvurmaları gerekir. Bu yapılan müdahaleler başarılı ellerde son derece güvenlidir.

ROBOTİK CERRAHİ BAŞLIYOR
200 kilonun üzerinde bulunan obez insanlar ameliyatla 100 kiloya kadar kilo verebilmektedir. Ancak ameliyatla verilen bu kilolar daha sonra tekrar alınarak yeniden ameliyat olmak istemektedirler. Ameliyatın ardından ilk dört ayda hızlı kilo kayıpları olmaktadır. Hastalar kurtulmak istedikleri kiloları 2 yıl boyunca rahatlıkla verebilmekteler. Türkiye’de yapılan obezite cerrahisi, Dünya genelinde en sık kullanılan 3 yöntemden biri ile yapılmaktadır. Bu yöntemlerin birincisi kelepçe, ikincisi Sleeve Gastrektomi, üçüncüsü gastrik bypasstır. Türkiye’de bu yöntemlerden Sleeve Gastrektomi en sık kullanılan ameliyattır. Yakın zaman içerisinde robotik cerrahi de ülkemizde başlayacaktır.

 

Bir önceki yazımız olan Obezlerin Psikolojik Destek Alması Şart ! başlıklı makalemizde Obezlerin Psikolojileri hakkında bilgiler verilmektedir.

YAZAR HAKKINDA

Cansu Tanrıkulu Cansu Tanrıkulu Obezitehaber.com İçerik Editörü.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

  1. ben Sumer Tekeli , Aşırı Kilolular İçin Son Çare Obezite Cerrahisi ! başlıklı yazınız; faydalı oldu sağolun

  2. Selamlar, soruları sorunca bende sormak istediğim bir kaç soru var, 25 şubatta tüp mide ameliyatı olacağım şuan 97 kiloyum, 21 yaşındayım , benim yaşlarımda tüp mide ameliyatı olan arkadaşlar var ise benimle iletişime geçebilirlermi???????

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

Bumerang - Yazarkafe
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2017-05-17 23:06:18
Birgen Kivanc: 15 bin tl ödedim.
2017-05-16 00:05:18
2017-05-16 00:03:59
2017-05-15 20:47:17
Hocam benim kilom 160 mide amaliyatı olmak istiyorum ama maddi durumum yok neyapa bilirim bana yardımcı olabilirmisini şimdiden teşekkür ederim: Yorumunuz
2017-05-13 19:33:16

Tüp Mide Ameliyatı

Obezite Cerrahisi

Mide Küçültme Ameliyatı

Obezite Ameliyatı Şehirler Ve Doktorlar