Kapat

Aşk Bir Zayıflama Yöntemi Mi?

Anasayfa HABER Aşk Bir Zayıflama Yöntemi Mi?

Aşk, ayrılık acısı bir zayıflama yöntemi mi?  Bu soruya çeşitli cevaplar verilmektedir. Aşk acısından Kadınlar mı daha çok etkilenir Erkekler mi ?

ask-bir-zayiflama-yontemi-mi

Kadınların erkeklere göre daha duygusal olduğunu biliyoruz fakat erkeklerin ilk etapta daha çok yemeden içmeden kesildiğini 3-5 kiloya kadar da kayıp yaşadığını gözlemlere dayanarak aktarıyorum.  Ve bazen erkeklerde sevdiği kız için kilo vermeler olabilir. Kız arkadaşı için yaptığı diyetler, yemek yemelerini kontrol altına almalar aslında farkında olmadan kendi hayatı için büyük adım olur. Bu örneği uygulayan arkadaşları tebrik ediyoruz. Dengeli ve sağlıklı bir biçimde kilo vermelerinden mutluluk duyarız.

ask-bir-zayiflama-yontemi-mi

Kadınlarda ise farklı boyutlarda gözlemleniyor. Başlangıçta kısa süreli bir iştahsızlık, sonrasında eğer problemli bir ilişkinin içindeyse kadın duygusal yeme atakları geçirmeye başlayabilir. Bu durumda olan kadın tercihini yüksek karbonhidrat içeren şekerli ve unlu, çikolata, pasta, kek gibi yiyeceklerden yana kullanmaktadır. Ve aşırı kilolarla kişiye geri dönmektedir. Genelde duygusal yeme atağı sonlandığında kişinin hissettiği duygu, vicdan azabı ve büyük pişmanlık olmaktadır. Genellikle neden yedim değer miydi onun için sözleri duyulur .

Kimilerine göre ise aşk acısı ve ayrılık da kişiyi kesinlikle zayıflatır. Hasta eder , elden ayaktan düşürür. Hiçbir şeyden zevk almamaya başlar. En çok sevdiği şey olan yemek yemek artık onun için çok uzaktır.

Sizlere önerim her şeyin zamanında ve dozunda olması gerekir. Sevmek sevilmek güzel şeyler ama bunu dozunda yapabilmeyi başarırsak mutlu olan biz oluruz.

 

Bir önceki yazımız olan Modanın Kilosu Yoktur başlıklı makalemizde Bayanlar İçin Kıyafet Seçimi hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 Değerlendirme,Puan Ortalaması: 5,00
Loading...
FACEBOOK İLE YORUM YAP
 

“Aşk Bir Zayıflama Yöntemi Mi?” üzerine 1 yorum

  1. selma says:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

Sponsor

Vücut Kitle İndeksiniz Kaç?

cm
kg