Kapat

Az ve Sık Yemenin Önemi

Anasayfa Beslenme Az ve Sık Yemenin Önemi

Son zamanlarda en çok ilgimi çeken Karatay diyeti, neden bu kadar ilgimi çekti bilmiyorum ama her halde her haberlerde bahsedildiği için diye düşünüyorum.

Gazeteci Merve Özaytekin’in yaptığı bir röportajda dikkatimi çeken konular oldu. Karatay diyetini 7 maddesini yayınlayan gazeteci şöyle yazmış, lahmacun, kebap ve kuru yemiş ile zayıflanabilir demiş.

az-ve-sik-yemenin-onemi

Sebep olarak da lahmacunun mayasız ve ince olduğunu az miktarda yenildiği zaman üzerinde et de bulunduğundan dolayı protein ihtiyacının karşılanacağını söylemiş.

Yanında içilen ayran ile muhteşem olur demiş doğru da söylemiş bize göre her şeyin en güzeli yiyerek zayıflamak en doğru zayıflama şekli gibi geliyor her zaman bizlere.

Yumurta kilo aldırmaz, kolesterolü düşük olanlarda ölüm oranı yüksek olur demiş. Aslında günde bir yumurta sabahları insanı çok tok tuttuğu doğrudur.

az-ve-sik-yemenin-onemi

İnsanın kafasını karıştıran o kadar çok diyet listesi var ki bizler bile bazen hangisini uygulamaya çalışacağımızı şaşırıyoruz.

Sizler en iyisi kendi uzman diyet doktorunuza kulak verin ve o diyet programına girin. Herkesi söylediği gibi her diyeti yapmayın kilo vereyim derken daha çok kilo ile karşı karşıya kalmak daha kötü olsa gerek.

az-ve-sik-yemenin-onemi

En güzel zayıflama şekli bizlere sorarsanız hazır gıdadan her zaman uzak durmak asitli ve bol şekerli sıvı besinler kullanmamak, az ama sık yemek, sıvı tüketimini fazla yapmak.

Gece asla fazla yemek yememek hele de saat 8 den sonra mutfak tarafına hiç geçmemek.

 

Bir önceki yazımız olan Kilolu Erkeklere Basit Ama Şık Tiyolar başlıklı makalemizde Kilolu Erkeklerin Şık Giyinmeleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Facebook İle Yorum Yap

“Az ve Sık Yemenin Önemi” üzerine 5 yorum

  1. Tuna Muhiddin says:
  2. Asena Cetin says:
  3. Goksel Sahan says:
  4. Gullu Neyzi says:
  5. Sefa Demir says:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bumerang - Yazarkafe