Kapat

Bacaklarda Ki Yağlar Hangi Spor Hareketleri İle Yok Olur?

Anasayfa SPOR Bacaklarda Ki Yağlar Hangi Spor Hareketleri İle Yok Olur?

Kilo her insanın en temel sıkıntılarındandır. Aşılı kilo alımı özellikle kilo almaya müsait bedenlerde çoğalarak artmaktadır. Düzensiz beslenme hareketsizlik kalıtımsal sebepler de kilo alımını etkilemektedir. Aşırı kilo ile arttan mutsuzluk gittikçe artmaktadır. Bunun nedeni kilolarla birlikte günlük yaşamında sınırlanmasıdır. Özellikle giysi seçiminde bayanlar ve erkeklerin giyeceklerinin sınırlı olması büyük sıkıntı yaratmaktadır.

Günlük hayatta ve sosyal yaşamda alınan kilolar kişilerin eğlence ve diğer faaliyetlerini de maalesef etkilemektedir. Bunun için kilolarından şikayetçi olanlar doğal veya cerrahi müdahaleler ile kendilerine zayıf olmanın yollarını aramaktadırlar. Özellikle diyetisyenler ve diyet listeleri tüm kiloları insanların başvurduğu yollardandır.

bacaklarda-ki-yaglar-hangi-spor-hareketleri-ile-yok-olur

Aşırı kilolardan kurtulmak için en önemli yapılacak şey spor ve egzersizlerdir. Özellikle kilolar karın ve bacakların kalça ve baldır kısımlarında kendini göstermektedir. İş hayatında aktif olarak yer alanların sadece evde uygulayabileceği hareketlerde bulunmaktadır. Özellikle spor aşırı kilolardan kurtulmak için çok önemlidir.

Bacak yağları hareketsiz bir vücutta çoğalan ve çok zor kurtulunan yağlardandır. Kadınlarda bacak yağları, varis ve selülitler aşırı kilolar ile günlük hayatta sıkıntı yaratmaktadır. Bacak yağlarından kurtulmak için yapılacak en önemli hareket mekik hareketidir. Mekik hareketi ile hem karın hem de kalça ve bacaklardaki yağlanmalardan kolayca kurtulabilirsiniz. Günde çekilecek değişik şekillerde yarım saat mekik bacaktaki yağlanmayı sıfıra indirebilmektedir.

bacaklarda-ki-yaglar-hangi-spor-hareketleri-ile-yok-olur

Yürüyüş de bacak yağlarını önemli derecede eritmektedir. Özellikle günde 1 saat tempolu yürümek bacaktaki sıkılaşmayı sağlamaktadır. Bacakları oturur biçimde içeri çekmek basenleri eritmeye yarar sağlamaktadır. Eğer vaktiniz var ise spor aletlerinden olan bisikleti günde en az 20 dakika yapmak gerçekten faydalı olacaktır.

Çömelme hareketi kollarınızı öne doğru önce yavaşça daha sonra dizlerinizi hafif kırarak tempolu yapılan bir harekettir. Günde en az 20 dakika bu hareketi yapmak basenlere ve yağların yakılmasına bire bir çözümdür.

 

Bir önceki yazımız olan Kolay Ve Yüzde Yüz Etkili Yoğurt Kürü başlıklı makalemizde Yoğurt Kürü hakkında bilgiler verilmektedir.

“Bacaklarda Ki Yağlar Hangi Spor Hareketleri İle Yok Olur?” üzerine 2 yorum

  1. Erim Yasar says:
  2. Akkutlu Ciftci says:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bumerang - Yazarkafe