Kapat

Balık Etli Kadınların Çocukları Daha Mı Zeki

Anasayfa HABER Balık Etli Kadınların Çocukları Daha Mı Zeki

Yapılan araştırmalara göre göre kilosu normalin biraz üstünde olan kadınların diğer kadınlara göre birkaç işi birden daha iyi yapabildiği ve daha zeki oldukları ortaya çıktı. Uzmanlara göre balık etli kadınların vücutları daha fazla östrojen hormonu salgılıyor ve bu da beyin fonksiyonlarını olumlu etkiliyor.

balik-etli-kadinlarin-cocuklari-daha-mi-zeki

Kilonun Beyin Fonksiyonları Üzerinde Etkisi Var

Uzmanlar yaptıkları araştırmalarla kilonun beyin üzerinde pozitif etkisi olduğunu, orta yaşa geçiş aşamasında faydalı etkilerinin olduğunu ve beyni koruduğunu iddia ediyor. Ayrıca geniş kalçalara sahip balık etli kadınların vücudunda yeterli oranda omega-3 yağ asiti bulunuyor ve omega 3 yağ asitleri de beynin gelişimi için oldukça önemli. Buna rağmen fazla kilolu olmanın sağlık için pek çok zararı olduğunu da unutmamak gerekiyor.
balik-etli-kadinlarin-cocuklari-daha-mi-zeki

Balık Etli Kadınların Çocukları Da Daha Zeki 

Diğer bir araştırmaya göre balık etli kadınların çocukları daha zeki. Bunun sebebi annenin kalçasındaki yağların bebeğin beyin gelişiminde büyük rol oynaması. Bebeklerin beyinlerinin sağlıklı gelişebilmesi için omega-3 yağı çok gerekli. İnsan vücudu omega-3 yaratamıyor, bu madde gıdalarla vücudumuza girip kadınların kalça ve bacak bölgelerinde depolanıyor. Yani bebeğe süt yoluyla aktarılan omega-3 annenin yıllar içinde depolamış olduğu yağlardan geliyor.

 

Bir önceki yazımız olan Meme Kanserinde Obezitenin Etkisi Büyük başlıklı makalemizde Obezite ve Kanser Hücreleri hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 Değerlendirme,Puan Ortalaması: 5,00
Loading...
FACEBOOK İLE YORUM YAP
 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

Sponsor

Vücut Kitle İndeksiniz Kaç?

cm
kg