Kapat

Başarısız Diyetlerden Sonra Ne Yapılmalı?

Anasayfa HABER Başarısız Diyetlerden Sonra Ne Yapılmalı?

Obezite sorunu ülkemizde son yıllarda çok fazla kişide görülen ciddi sağlık sorunudur. Aşırı kilo ve obezite beraberinde sağlık sorunlarını da beraberinde getirir. Bu nedenle kimi zaman amatörce kimi zamanda profesyonel destek ile fazla kilolardan kurtulmak isteriz.

basarisiz-diyetlerden-sonra-ne-yapilmali

Başarısız Diyet ve Sonrası;

Defalarca diyete başlar ve bırakırız. Aslında bu çok yanlış bir uygulamadır. Öncelikle kendimize neden zayıflamamız gerektiğini ve bu şekilde nereye gideceğimizi sormamız gerekir. Fazla kilolar damar tıkanıklıklarını ve kalp hastalıkları gibi birçok önemli sorunu beraberinde getirdiğini unutmamak gerekir.

Birkaç defa diyet yaptınız ve bu diyetlerin sonucunda başarısız oldunuz. Bu durumlarda uzman doktor kontrolü ile yapılan başarısız diyetler mide operasyonu alternatifini doğurmaktadır. Eğer birden fazla profesyonel diyetlerden başarısız sonuçlar aldıysanız moralinizi hiç bozmayın.

basarisiz-diyetlerden-sonra-ne-yapilmali

Son yıllarda birçok aşırı kilo ve obezite tesisi konulmuş hasta çok kısa sürelerde fazla kilolarından kurutulmaktadır. Sizde başarısız diyetler sonrasında mide operasyonu ile fazla kilolarınızdan kurutulabilirsiniz. Operasyonu yaptıracağınız uzmanınızı seçerken kendinizi onun yanında huzurlu ve güvende hissetmeniz gerektiğini kesinlikle unutmayın. Bir uzmanın başarıları fazla olsa bile eğer siz kendinizi onun yanında güvende hissetmiyor ve bir belirsizlik var ise operasyonun başarılı geçeceğini beklemeyin. Kararlı bir şekilde başladığınız diyetler ve profesyonel desteklerde bile başarısız sonuçlar aldıysanız, sizde mide operasyonu ile rahatsız olduğunuz fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Fazla Kilo Ve Obezitenin Hafıza Kaybına Neden Olduğunu Biliyor Musunuz? başlıklı makalemizde fazla kilonun hafıza kaybı nedeni hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 Değerlendirme,Puan Ortalaması: 5,00
Loading...
FACEBOOK İLE YORUM YAP
 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

Sponsor

Vücut Kitle İndeksiniz Kaç?

cm
kg