Kapat

Besinlerin Şeker Hastalığı Üzerindeki Etkileri

Anasayfa SAĞLIK Besinlerin Şeker Hastalığı Üzerindeki Etkileri

Aldığımız aşırı kilolardan kaynaklı vücudumuzda gelişen hastalıklardan birininde şeker hastalığı olduğunu biliyoruz. Doktorumuzun önerilerine uyarak kullandığımız ilaçların yanı sıra bitkilerinde bu hastalık üstündeki faydaları saymakla bitmemektedir.

Destekleyici olarak kullanılan bu bitkilerin bizlere şeker hastalığında nasıl bir faydası var bakmak istedik. Beslenme uzmanları genelde kiloya bağlı gelişen şeker hastalarına bol miktarda sarımsak öneriyorlar.

besinlerin-seker-hastaligi-uzerindeki-etkileri

Doğal bir antioksidan özelliği olan sarımsak kanı temizliyor, kan şekerini düşürüyor, karaciğerin tam bir dostu pankreasta insülin dengesini ayarlıyor.

İster yemeklerinizin içinde kullanın isterseniz çiğ alarak tüketiniz. Beslenme uzmanlarını tavsiyesi günde 3 diş sarımsağı şeker hastalarının düzenli olarak kullanmaları. Ama sadece sarımsak benim şekerimi düzeltiyor sanmayın bunlar sadece vücudumuza destek olan sağlıklı besin gıdalarımız dandır.

Doktorumuzun bizlere önerdiği her uygulamayı yapmak zorundayız. Her akşam bir bardak süt tükettiğiniz takdirde kan şekerini düşürmekte çok faydalı olacaktır.

besinlerin-seker-hastaligi-uzerindeki-etkileri

Her şeker hastasın mutfağında olması gereken bir besin olarak karşımıza çıkan enginarın kan şekerini dengeleyici özelliği yüzünden beslenme uzmanları şeker hastalarına bu besini sıklıkla öneriyorlar.

Tarçının her derde dava özelliği bu kez de karşımıza şekeri düşürücü özelliği ile çıkıyor. Uzmanlar kabuktu tarçın daha çok önemli olduğunu toz tarçın yerine çubuk tarçın tüketiminin daha önemli olduğunu söylüyor ve tüketimini kabuklu tarçından yana kullanmanızı istiyorlar.

besinlerin-seker-hastaligi-uzerindeki-etkileri

Daha sayamadığımız bitkiler şeker hastalığında her zaman ön sıralara doğru çıkmaya başlayacaktır.

Ama bizlerin asıl yapması gereken en önemli konu bir an önce aşırı kilolarımızdan kurtulmak ve daha sağlıklı bir şekilde yaşama devam etmektedir.

 

Bir önceki yazımız olan Yanlış İlaç Kullanımı Obeziteye Neden Oluyor başlıklı makalemizde Yanlış İlaç Kullanımın Zararları hakkında bilgiler verilmektedir.

Facebook İle Yorum Yap

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bumerang - Yazarkafe