Kapat

Beslenmenizde Öğün Atlamayın!

Anasayfa Beslenme Beslenmenizde Öğün Atlamayın!

Sağlıklı beslenme dediğimiz zaman aklımıza hemen gelmesi gereken besinler vücudumuzun gün içerisinde alması gereken protein ve karbonhidrat, yağ ve mineraller aklımıza geliyor.

Bu besin zincirinden biri kırıldığı anda bizlerin kilo alması artık kaçınılmaz bir hale gelmeye başlıyor. Bizlerin aşırı kilo almadan kendimizi korumamız için çok sağlıklı beslenmek zorunda olduğumuzu bilmemiz gerekiyor.

beslenmenizde-ogun-atlamayin

Sebze ve meyve tüketimini haftanın her gününe yayılmasını isteyen uzmanlar haftada en fazla 5 kase meyve tüketimini ön görüyorlar.

Bu durum sebzeleri içinde geçerli en sağlıklı olan tüketim şekli bu diye de belirtiyorlar. Diyet yapar iken bol su tüketiminin çok önemli olduğunu hepimiz çok iyi biliyoruz. Su sindirimi kolaylaştırdığı için mideyi doldurarak sizlerin daha az yemek yemesini sağlayabilir.

Uzun süre aç kalmayın bu sizin daha çok yemek yemenizi sağlar. Az ama sık, sık yerseniz bu sizler için daha rahat ve kolay olacaktır. Sabah kahvaltısını asla atlamayın bu sizin için çok önemli bir konudur.

Yemek yiyemiyorsanız en azından bir posalı meyve tüketebilirsiniz mesela bir muzu kahvaltı yerine yemek de sizlere iyi gelecektir. Ya da bir elma yiyebilirsiniz ve bir bardak su içebilirsiniz ama asla sabah kahvaltısını unutmayın ve atlamayın.

Lokmaları mümkün olduğu kadar yavaş yiyin ne kadar çok sindirerek yerseniz bu sizin daha az bir yemek ile doymanıza neden olacaktır.

Yemek yerken çiğnemeden yediğiniz her yemek sizlerin sindiririm sistemini de zorlanacağı için direk sizlere yağ olarak dönecektir. O yüzden mümkün olduğunca yavaş hareket edin.

 

Bir önceki yazımız olan Plates Topu İle Gelen Sağlık başlıklı makalemizde Pilates ile Kilo Vermek hakkında bilgiler verilmektedir.

“Beslenmenizde Öğün Atlamayın!” üzerine 3 yorum

  1. Berna Okay says:
  2. Meryem Yalaz says:
  3. Sila Ekren says:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bumerang - Yazarkafe