Kapat

Bir Tüplü ve Öfkelinin Hikayesi

Anasayfa BAŞARI HİKAYELERİ Bir Tüplü ve Öfkelinin Hikayesi

Siz bunları Okurken Ben gözyaşlarına boğulmuş olacağım ama okumanızı sonuna kadar tavsiye ederim Sigaranın Külünden Doğup, Azmin Hırsın Zaferi..

Öncelikle kim olduğumu merak edenler elbet olacaktır.. Kahpe bir babanın bir o kadar da dünyalar tatlısı bir annenin evladıyım Bursa’da oturup senelerce futbol topu gibi yaşadım.
Gelelim Kilo Alma Sürecine..
Ben hiçbir zaman kemiklerimi sayacak kadar İlkokul, Ortaokul, Lise Dönemlerinde okul birinciliğini (kilo anlamında) kimseye kaptırmadım. Boyum 170, kilom hep 80 90 kg civarındaydı. Keşke hep öyle kalsaydı da işkembeyi kestirmeseydik.

Hayat işte keşke hiç tanımasaydım ama elden bir şey gelmiyor . Kahpe babamı ilk tanıdığımda 13 yaşında filandım Uludağ Üniversitesi Prof. Pedagok tanıştırmıştı. Hani kahpe yazıyorum ya keşke hiç tanımasaydım. O zamana kadar 80 90 kilo civarındaydım ve can yoldaşım annemle beraber hayatıma devam ediyordum. Tanıştık görüştük parayla beni kendisine bağlamaya çalıştı ve tabiki de başaramadı. Senelerce görüşmediğim için uyguladığı şiddet gösterdiği yapmacık duygular beni yağ fıçışı gibi görüp, evlat ayrımı yapması, kul hakkı yemesi manevi sevgi göstermeyip, beni 150’li kilolara kadar çıkardı.

bir-tuplu-ve-ofkelinin-hikayesi
Daha Neler Neler Olmadı Ki…

Diyetisyenler, yaşam koçları, özel Beslenme programları, Hyboxi Akupunktur, bölgesel zayıflama, Dukan diyeti, İsviçre diyeti, diyet kitapları, spor salonları… Hiç biri çözüm vermedi. O zamana kadar sabaha kadar alkol alıp Parklarda sokakta gece cluplerinde sızıp kalan babasının iş yerine özgüveni olmadığı için mecburiyetten giden hiç bir zaman hakkını alamayan extra iş yapıp bir şekilde rahat hayat sürmeyi başardım. Biliyordum elbet günün birinde çıkış yolu olup güzel günler görüp insanlara ışık olacaktım. Daha önümde çok uzun seneler vardı inanıyordum. Ama nasıl olacaktı ki?

Hani hayatta bazı sözler bazı kelimeler içinize cuk diye oturur ya aynı o şekilde oldu.

‘SEN ANCA YERSİN İÇERSİN SIÇARSIN BAŞKA BİR B*KA YARAMAZSIN’

O zamanlar gerçekten napmam gerektiğini hiç ama hiç bilmiyordum. Tarihi tam olarak hatırlamıyorum derbi akşamı biramı açıp burger king menümü yerken dijitürk yayını kesmesi yayını kestikleri için çağrı merkezini arayıp akşama derbi olduğunu ve yayını açmalarını rica etmem belkide bu günleri bana yaşatıyor. Yayını açtılar ve maçın başlamasına 40 dakika vardı Show Tv haberleri seyrederken, Mide küçültme Ameliyatını (tüp mide ameliyatı) gördüm. Allah bir şeyleri mutlaka karşımıza çıkarıyor iyi değerlendirmek elbette ki bizim elimizde Ve bende değerlendirdim..

bir-tuplu-ve-ofkelinin-hikayesi

Hastaneye gittiğim esnada Endokrin Uzmanı bu yoğun stres ile anca 30 kilo verirsin dedi.. Bipolar teşhisi koymuştu (Yeme Bozukluğu) ve Genel Cerrahi Uzmanı ile görüşmeye karar verdim. Ayaklarım 3 ileri 4 geri mehteren takımı gibi Sevgili Doktorum Dr. Ersin Öztürk ile tanışmaya gittim. Ama o kadar rahattım ki sanki doktor benim kendisi benim hastam Ersin hocanın midesini sanki ben ufaltıcağım gibi rahattım. Koltuğa sığmayıp yere balina gibi yapışıp kendisinin beni yerden kaldırıp ‘Kesin Mide Fıtığı çıkmıştır’ bakın eğer bu ameliyatı olmazsanız ilerde çok daha büyük sağlık sorunları ortaya çıkacağını söyledi. Ama tabi içimden bir ses benim burada ne işim var kalk git Gökay ‘Dürümcü seni bekler aç 1 şişe viski ne olur sanki, seni seven böyle sevsin’ sesini dün gibi hatırlarım..

İçimdeki ön yargı o kadar fazlaydı ki doktorum beni ikna etmeye çalışıyordu ve hiçbir mecburiyeti yoktu. Son sözü beni o kadar derinden yaralamıştı ki orada film bende kopmuştu. FİL GİBİ YAŞAMAYA DEVAM ETMEK Mİ İSTİYORSUN ? YOKSA İLERDE İNSANLARA ÖRNEK OLACAK BİR BEYEFENDİ Mİ OLMAK İSTİYORSUN !!

bir-tuplu-ve-ofkelinin-hikayesi

Düşünüyorum çıldırma noktasına gelmiştim artık! Ve o an kendisine inandığım ve güvendiğim için ne yapmamız gerektiğini konuşalım sözü çıktı. Ve iyi ki de çıktı!! Kendisi bana Tüp mide Ameliyatını uygun olduğunu söyledi ama nasıl olacaktı? Türkiye’de o zamanlar yeni bir yöntem ve masada kalanlar olabiliyor o an dedim şeytanla rulet oynamaya hazırım ya devam ya tamam.

Ameliyat tarihimi 4 kez değiştirdim aklımca doktoru oyalıyorum, en son 10 eylül 2013 tarihine karar verdik ortalama 20 gün vaktim vardı. O gün 20 günde Kebap Döner Patates Alkol’un haddi hesabı yok 3 kere midemi yıkattım Jubilemi çok fena yaptım. Etrafa neşe saçan geniş bir basket topu mahalle kaşarları gibi içim kaynıyor. Yeni hayat geliyor yerine ve benim bu ameliyatı olmama vesile olan kişi dijitürk inanması çok zor ama doğru ve o gün geldi 10 eylül 2013 1 gece öncesinden yatışım yapıldı. Ben rahat durur muyum asla !! Hastaneye yatışım yapıldı, kahpe baba yine fıçı gibisin oğlum deyip ağlattı ve hastaneden ayrıldı.

bir-tuplu-ve-ofkelinin-hikayesi

O gece hemşire son kontollerimi yaptıktan sonra ameliyatıma sadece 8 saat var gittim hastane çatısına sabaha kadar ağladım ve olur da baba denilen kişi bu yazıyı bir yerde okursa ASLA HAKKIMI HELAL ETMİYORUM ! Sonunda her şey hazır ama ben hala rüyada gibiyim ve hemşire ablamız geldi elinde ameliyat önlüğü, lütfen giyin birazdan almaya geleceğiz ama ne mümkün kapanmıyor. Adana karpuzu ortada açık kaldı aslında yazarken gözyaşları su gibi akıyor bakmayın, Allah kimseye yaşatmasın. Sedye’ye yattıktan sonra Şebnem Ferah’ın o şarkısı aklıma geldi Sil Baştan Başlamak Gerek Bazen. Herşeyi Sil baştan Yaşama’nın zamanı gelmişti, anacığımın elini tutarak içeriye girdim ve yupppiiiii yepyeni hayatt !!!!!

Sonra koskoca mide gitti yerine ufacık, minnacık bebek kıçı kadar, çoçuk pipisi kadar bir mide geldi. Ama ameliyattan çıktıktan sonra, alkolden dolayı nefes darlığı, şiddetli kusma, topu kahpe baba yüzünden dikiyorduk!! Siz siz olun asla mide ameliyatı öncesi sigara alkol mutlaka bırakın.. İlk gün hastanede hatırlarım suyu kafaya dikmeye kalktığımda deli bir dumping yaşadığımı doktorumun müdahale ettiğini ne yaptığını sanıyorsun sen dedigini, beyin hala obez.. Hele ki o hava üfleme topları canlı bomba olsam bu kadar canım acımazdı .

bir-tuplu-ve-ofkelinin-hikayesi

Artık her şey değişmeye başlamıştı Nasrettin Hoca gelmişti aklıma, kedi buradaysa et nerede et buradaysa kedi nerede ulağğğnn ? Ameliyata girdim iyi hoş, eve geldim, tartıya çıktım 2 günde 13 kilo gidermi ulağn! Canım doktorum Ersin Öztürk her şey için teşekküler sana!! Eve geldiğimde ağladım çünkü o ameliyat stresi geri gelememe hissi gerçekten berbat bir şeydi ama gelip geçti.

Evet yeni bir ben ortaya çıkmaya başlıyor. 1 oturuşta 8 poğaça, 3 porsiyon döner, akşam yemeğinde sadece et yiyen karbonhidrat tüketen, alkol tüketen Gökay gitti, yerine çay bardağında su içemeyen fazla gelen birisi geldi. Her gün tartılıyorum 130 120 115 teraziye inanması zor.

Canım Annem, oğlum yeni hayatını yaşıyorsun keyfine bak, tadını çıkarmaya başlıyordum. 110 kiloya kadar inmiştim 40 kilo gitmişti bile 2.5 ayda tabi ki de fedakarlık gerektiriyor, sofraya 4 ay oturmadığımı çok iyi bilirim. Sabah kahvaltısı 1 tane susamlı çubuk, 1 saat sonra yarım bardak çay, dolabı açıyorum kapatması 10 saniye sürüyor. Çünkü dolaptaki her şey bana düşman gibi geliyor. Yemek kokuları kokuşmuş çöp gibi geliyordu. Bana yemek çöp kokusu gibi geliyor inanması ne kadar zor ya.. ?

bir-tuplu-ve-ofkelinin-hikayesi

Sarkma ve deformite konusuna gelince hiç bir şekilde ne yaparsanız yapın spor ile vücudun dümdüz olması mümkün değil ve post bariatric cerrahi uzmanı ile çalışmanız gerekiyor. Gerçek vücudunuza o zaman sahip oluyorsunuz.

Aslında daha yazılıcak çok şey var ama tabiî ki bu başarıyı sadece sevgili doktorum Ersin öztürk sana minnattarım.. Bu hale gelebilmek için çok şey feda ettim, çünkü bu yola çıkarken istediğim tek şey..

İSTEDİĞİM HAYATI YAŞAMAK !!
Bu hayatı kendime çizdiğim zamanlarda destek olanlar az olmayanlar çok fazlaydı. Bir hedef varsa kafanda agresif olacaksın ve mücadele edip istediğini alana kadar savaşıp önüne çıkanı da yıkıp geçeceksin, senin gücünü gözlerindeki o ateşi gördükleri esnada herkesi arkana almış olacaksın..

Ya kendi hayatını yaşarsın yada başkalarının senin için çizdiğini yaşar bu hayattan sessizce göçüp gidersin. Sağlıklı günlere hep birlikte..
Dip not, ameliyat öncesinde Şeker Kalp tansiyonu, Uyku apnesi, Nefes darlığı, Kalp Sara başlangıcı, Ritim bozukluğu hepsi için ilaç kullandım.

  • Açlık Kan şekeri, 400 450 Sonrası (65 70)
  • Tokluk K.şekeri, 550 570 sonrası (80 90)
  • Kolesterol, 300 340 Sonrası (120)
  • Tüp mide/Sleeve Gastrectomy (34’üncü ay)
  • 170 kilo ameliyata giriş 80 şu an kilom 70.4
  • Vki: 51.9’dan 24.22’ye
  • Bady Lift Kol Gogus Sırt Estetik operasyonlarım tamamlandı.

Son olarak ikinci hayat şansınız yok onu siz kazanın, korkunun ecele faydası yok, üstüne gidin. Obezite bir hastalık ve onu yenecek kadar güçlüsünüz. Bir adım atın, hayatınız değişsin, hadi kalkın…
Okuyan herkese sevgilerimle .

Gökay AK.

 

Bir önceki yazımız olan Göbek ve Bel Yağlarından Kurtulma Yolları  başlıklı makalemizde Göbek ve Bel Yağları hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 Oy, Oy Ortalaması: 5,00
Kaydediliyor...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

Sponsor

Vücut Kitle İndeksiniz Kaç?

cm
kg