Kapat

Bırakacağınız Diyete Asla Başlamayın

Anasayfa SAĞLIK Bırakacağınız Diyete Asla Başlamayın

Herkes hayatında bir kez olsun pazartesi diyete başlıyorum diye söylenmiştir. Ancak çok az kişi bu kararının arkasında durmaktadır. Diyetisyenlerin dediklerine göre ise diyetteki en önemli nokta istikrarlı olmaktır.

Diyetlerde en çok ve sık yapılan hatalardan biriside diyete başladıktan sonra kısa bir sonra bırakmak oluyor. Diyetisyenler yapılan bu şeye yoyo etkisi demektedir. Çünkü bu, diyet yapmamaktan daha kötü bir durumdur. Vücut kilo verirken, yağ ve su kaybının yanında egzersiz yapılmazsa kas kaybı da yaşar. Başlamadan bırakılan diyetin en kötü yanı da kaslar oluşmadan yağ alımı oluyor hem de başlangıç kilosundan yukarı bir  kiloya çıkılıyor. Bu sebepten diyet yapılırken en önemli husus istikrardır.

birakacaginiz-diyete-asla-baslamayin

Diyetisyenler, diyete başlayıp kısa bir sürede vazgeçmenin dışında beslenme yönünden de en çok yapılan hatalar hakkında insanları uyarmaktadır.

Tek bir besin grubuyla yapılan beslenme, yüksek proteinli beslenme, yeterli su içmeme, hatalı pişirme kuralları, öğün atlama, yeterli derecede sebze ve meyve tüketmemek en sık yapılan besin hatalarının başında gelmektedir.

birakacaginiz-diyete-asla-baslamayin

Şok Diyetler Sağlıksız Yöntemler

Türkiye’de hemen herkes diyet yapmaktadır. Herkes mutlaka pazartesi diyete başlıyorum diyor ancak Türkiye’de çoğu kişi egzersiz yapmıyor. Bu sebepten dolayı da şok diyetlere uygulanıyor. Diyetisyenler, çocukluk yaşlardan beri hareketsizliğe alışılıyor.

İnsanlar büyük şehirlerde çalışmaktan kendilerine vakit ayırmakta zorlanıyorlar. Bu nedenle de daha çok yemek ve az hareket etmek günümüzde yaşam tarzını oluşturmaktadır.

 

 

Bir önceki yazımız olan Hamilelik Döneminde Spor Nasıl yapılmalıdır? başlıklı makalemizde hamilelerin nasıl spor yapmaları gerektiği hakkında bilgiler verilmektedir.

Facebook İle Yorum Yap

“Bırakacağınız Diyete Asla Başlamayın” üzerine 1 yorum

  1. Yetkin Karan says:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bumerang - Yazarkafe