Kapat

Brokoli Gerçeği ! Neden Bu kadar Önemli ?

Anasayfa Beslenme Brokoli Gerçeği ! Neden Bu kadar Önemli ?

Yazıma ilk olarak bende dahil olmak üzere birçok insan tarafından sevilmeyen brokoli ile başlamak isterim. Brokoli sebze listesinde en popüler sebzelerde yer almamakla birlikte en sağlıklı sebzeler arasındadır. Vücudun kansere karşı önlem almasını sağlayan nadir besinler içindedir. Kronik iltihaplanmayı önlediği gibi ve daha birçok hastalığın vücuda girmesini engeller.

brokoli-gercegi-neden-bu-kadar-onemli

Yüksek Oranda Besin Lifi İçerir

Güçlü kalsiyuma sahip brokoli toksinlerin vücuttan atılmasını hızlandıran besinler arasındadır .Yüksek oranda besin lifi içeren brokoli bağırsaklarda biriken yemek artıklarının temizlenmesine yardımcı olur.

D Vitamini Etkisi

Güneşi yeterince alamayan insanlarda D vitamini eksikliği büyük bir sorun teşkil eder. D vitaminin depolanması için gerekli olan A ve K vitaminleri brokolide bulunur.

brokoli-gercegi-neden-bu-kadar-onemli

Diyet Yapanlar Mutlaka Tüketmeli

Kalori miktarı oldukça düşük olan brokoli diyet yaparken kesinlikle kullanılmalıdır. Besin lifi içeren brokoli vücuttan toksinlerin atılmasına yardımcı olur. Ve aynı zamanda diyet dönemlerinde kan şekeri düşmesi çoğunlukla rahatsızlık duyulan bir durumdur.

Kan şekerini dengeleyen brokoli sayesinde bu durumda kontrol altına alınır. Tabi ki her şey de olduğu gibi bu besinin de fazlası zararlıdır. Uzmanlar tarafından brokoliyi haftada 2-3 kez sofralarımızda ağırlamamız tavsiye edilir.

 

Bir önceki yazımız olan Karı Koca Aynı Gün Ameliyat Oldular başlıklı makalemizde Bir Çiftin Obezite ile Mücadelesi hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 Değerlendirme,Puan Ortalaması: 5,00
Loading...
FACEBOOK İLE YORUM YAP
 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

Sponsor

Vücut Kitle İndeksiniz Kaç?

cm
kg