Kapat

Bu Gıdalar Yağ Yakmanıza Yardımcı Oluyor

Anasayfa BESLENME Bu Gıdalar Yağ Yakmanıza Yardımcı Oluyor

Hangi yiyecekler insan vücuduna ne gibi etkiler yarattığını bilmek ve buna göre beslenmek kilo vermek için önemli bir avantajdır.

Yağ Yakılmasını Sağlayan ve Metabolizmayı Hızlandıran Yiyecekler Neler ?

Tarçın : Yapılan araştırmalara göre tarçının kan şekeri seviyesini düzenlediği saptanmıştır. Tatlıdan vazgeçemeyenler kalori eklemeden tat almak için çay, kahve veya yoğurdun içine karıştırabilir.

Yeşil Çay : Yeşil çayın karın yağı yakarak vücuda uyarı verdiği ve kilo kaybı yaptığı saptanmıştır. Yeşil Çayda metabolizmayı etkileyen fitokimyasal bir yapı vardır. Günde birkaç fincan yeşil çay içilmelidir.

bu-gidalar-yag-yakmaniza-yardimci-oluyor

Greyfurt : Sindirilmesi uzun süren ve bol miktarda lif içeren greyfurt tamamen yağ yakıcı özelliğe sahip olmasa da az kalori yakarak vücudun tok tutulmasına yardımcı olur.

Karpuz : Su içeriği yüksek olan besinler Bağırsaklarda daha fazla yer kaplamaktadır. Bunun sonucunda yemek için daha az yer bırakır. Çiğ meyve ve sebzede su içeriği yüksek olduğundan mide de çok yer kaplarken az kalori alınmasını sağlar.

Armut – Elma : Elma ve armut lifli besinler olduğu için su içeriği yüksektir. Bunların suyu yerine kendisinin yenmesi daha fazla efor harcamak için daha sağlıklıdır.

bu-gidalar-yag-yakmaniza-yardimci-oluyor

Kahve : Metabolizmayı hızlandırarak kilo kaybına yardımcı olur.

Yulaf Ezmesi : Lif bakımından yüksek olan yulaf ezmesini bol su veya süt ile sıcak bir şekilde tüketilirse uzun süre tokluk hissi verir.

Balık : Protein bakımından zengin olan kaynakların başında gelir. Omega 3 yağ asiti vücudun kendi üretmediği yağ gruplarında yer aldığı için balık tüketmeye özen gösterilmelidir.

bu-gidalar-yag-yakmaniza-yardimci-oluyor

Yağsız Süt : Yağsız süt, protein ve kalsiyum sağlayarak tokluk hissi verir. Bel ve karın bölgesinde kilo vermede büyük rol oynar.

Salata : Yemeklerden önce daha az kaloriyle doymak için salata tüketilmelidir. Marul tüketilmesi mide de yağlı gıdalara yer verilmemesini sağlar.

 

Bir önceki yazımız olan Bırakacağınız Diyete Asla Başlamayın başlıklı makalemizde diyetteki önemli noktalar hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 Oy, Oy Ortalaması: 5,00
Kaydediliyor...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

Sponsor

Vücut Kitle İndeksiniz Kaç?

cm
kg