Kapat

Büyük Beden Hanımlar Nasıl Ayakkabılar Tercih Etmeli?

Anasayfa MODA Büyük Beden Hanımlar Nasıl Ayakkabılar Tercih Etmeli?

Ayakkabılar, pek çok hanım için kıyafeti tamamlayan ve hanımları en iyi şekilde gösteren parçalar arasında yer almaktadır. Bu sebepten türü hanımlar için ayakkabıların rolü oldukça büyüktür. Gün içerisinde pek çok kadının farklı türlerde onlarca çeşit ayakkabılar giyindiğini görebilmekteyiz. Yüksek topuklardan babetlere, spor ayakkabılardan çok şık terliklere kadar onlarca fazla model bulunmaktadır.

Bununla birlikte, yüksek beden hanımların ayakları için ayakkabı bulmaları ve bununla bağlantılı olarak da kombin oluşturmaları oldukça zor olarak kabul edilebilir. Zira doğru ayakkabıyı bulmak bir hayli zor olabilmektedir. Büyük beden hanımların vücutlarını yormamaları ve ağırlıklarını taşımamaları için yüksek topuklu ayakkabılardan kaçınmaları gerekmektedir. Zira bu aşamada hem kendi ağırlıklarını taşımak zorunda kalacaklar hem de, ağırlıkları sebebiyle vücutlarında varis çıkma olasılığı da oldukça artmaktadır. Bununla birlikte, kilolu hanımların dolgu topuk ayakkabıları tercih etmeleri daha olasıdır. Doğru bir topuklu ayakkabı tercihi yapılacaksa, bu ayakkabı türü dolgu topuk ayakkabı olacaktır.

Bunun dışında hanımların bacaklarını yormamaları için tercih etmeleri gereken en mantıklı ayakkabı türü ise hiç kuşkusuz ki spor ayakkabılar olacaktır. Ortopedik ya da ayak şekillerine uygun olarak tercih edebilecekleri bu ayakkabılar sayesinde oldukça rahat edebilir ve sağlıklı ayaklara kavuşabilirler. Vücutlarını sarmayan, bol ancak şık görünen elbiseler ve hem klasik hem de spor şıklığı yansıtan ayakkabılar sayesinde kilolu hatta obez hanımlar da son derece şık görünebilmektedir.

Daha önce yazmış olduğumuz  ‘Obezite Sonrası Estetik Cerrahi‘ adlı yazımıza buradan ulaşabilir, sosyal medyada da bizi rahatlıkla bulup yorumlarınızı paylaşabilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 Oy, Oy Ortalaması: 5,00
Kaydediliyor...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

Sponsor

Vücut Kitle İndeksiniz Kaç?

cm
kg