Kapat

Çocuklarımızın Sağlığı için Aile Büyüklerine “Dur” Deme Zamanı

Anasayfa Genel Çocuklarımızın Sağlığı için Aile Büyüklerine “Dur” Deme Zamanı

Bir gün bir çocuğa sahip olursunuz. İlk başlarda bebeklerinizi her şeyden korumaya kalkarsınız. Her gün faydalı ve düzenli yemekler yedirilir. Fakat artık bebek büyümeye başlar. Etraftaki her insan zararlı her şeyi çocuğa teklif etmektedir. Çocuk bir reddeder; iki reddeder; üçüncüsünde tadına bakmak istemektedir. Zaman içerisinde bu zararlı gıdalar çocuklarda bağımlılık yapmaktadır. Bazen anne babalarda hata olabilir. Fakat çevre de çocukları çok etkilemektedir. Tabi ki de eğitim evde başladığı için çocuklara her şey öğretilmelidir.

Her insan yemekte kolaylığa kaçmaktadır. Bazı insanlar evde sağlıklı bir şekilde gıdalar hazırlamak yerine zararlı gıdaları tercih etmektedir. Fakat evlerinde bir çocuk vardır. Ama çocukta bu beslenmeye dahil olmaktadır. Çocukların bu şekilde düzensiz beslenme ve zararlı gıdaları tüketmesi sonucu obezite hastalığına neden olmaktadır. Aileler bu konuda çok duyarlı olmalıdır. Anne ve babalar çok dikkat etse bile aile büyükleri torunlarına kıyamadığı için her yiyecekleri sunmaktadır. Ama torunların sağlığı ile oynadıklarının da farkında değillerdir. Bu yüzden büyüklerde çok duyarlı olmalıdır. Yoksa zaman ile obez bir nesil ile karşılaşılacaktır.

Obez demek kalp, şeker ve tansiyon hastası yetişkinler yetiştirmek demektir. Sağlıklı bir nesil için işlenmiş tüm gıdalardan ve çok aşırı şeker tüketiminden mutlaka uzak durulmalıdır. İleriki zamanda çocuğunuzun kendine güveni bile kalmayacaktır. Özgüveni tamamen yok olacaktır. Sadece fizikken değil, ruhen kötü bir birey yetiştirilmiş olunacaktır. Sağlıksız birey demek gelecek diğer bireylerin de sağlıksız olabileceğini göstermektedir. Bu yüzden acilen yeme tarzımızda değişikliklere gitmeliyiz. Her şey evde görerek hazırlanır ise hiçbir sağlık problemi ile karşılanmamaktadır. Siz evde çocuğunuza ne verirseniz o, onu zaten kabul eder. Sevmediği yiyecekleri daha eğlenceli bir şekle getirebilirsiniz. Çocuğun damak tadı ve damak zevki erkenden oluşturulmalıdır.

Doğal antibiyotikler hakkında bilgi vermiş olduğumuz, ‘ Doğal Antibiyotikleri Açıklıyoruz‘ adlı yazımızı okuyabilir, konuyla ilgili yorumlarınızı paylaşabilirsiniz.

 

 

Facebook İle Yorum Yap

“Çocuklarımızın Sağlığı için Aile Büyüklerine “Dur” Deme Zamanı” üzerine 6 yorum

  1. Seckin Gulpinar says:
  2. Erbey Yalman says:
  3. Sezen Poyraz says:
  4. Benay Baser says:
  5. Yasin Kazak says:
  6. Ceyiz Ozen says:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bumerang - Yazarkafe