Çocukların Okul Başarısında Beslenmenin Önemi

Çocukların Okul Başarısında Beslenmenin Önemi

Her yaş grubunun beslenmesine sağlıklı bir şekilde dikkat etmesi gerekmektedir ve oldukça önemli bir durumdur. Ancak okul çağındaki çocukların beslenmelerine çok daha fazla önem verilmesi gerekmektedir. Çünkü okul çağında yer alan tüm çocukların başarılı ve sağlıklı birer birey olmaları gerekmektedir. Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur ünlü sözünden yola çıkarak da her zaman çocukların okul başarısını olumlu yönde etkileyici besinlerin tüketilmesi gerekmektedir. Özellikle de küçük yaş grubu çocukların okulda başarılı olmaları tamamen sağlıklı beslenmeyle doğru orantılıdır. Bu nedenle eğer sağlam bir başarı elde edilmek isteniyorsa, dikkat edilmesi gereken çok önemli ipuçlarını takip etmeniz gerekmektedir. O halde çocukların başarısını olumlu yönde etkilemek için hangi tür beslenme önerileri mevcuttur ve hangi tür ipuçları takip edilmelidir gibi sorular aklınızı kurcalıyorsa, şimdi hepsinden haberdar olabileceksiniz.

Okul Başarısı Beslenmeyle Nasıl Etkileşim İçindedir ve Hangi İpuçları Uygulanmalıdır?

Çocukların okul başarısını olumlu yönde etkilemek için öncelikle kahvaltılara çok özen gösterilmelidir. Kahvaltılar mutlaka düzenli olarak yapılmalı ve var olan tüm kahvaltılık sağlıklı besinlerden tüketilmelidir. Kahvaltı, günün ilk saatlerinde zihni açmak ve daha çok çalıştırabilmek için en önemli eylemlerden biridir. Çocukların olumlu başarısı için, ara öğünlerde olabildiğince meyve ve ev tipi meyve suları tüketilmelidir. Ara öğünlerin atlanmamasına dikkat edilmelidir. Ayrıca ana öğünlerde olabildiğince et ve sebzelerden yararlanmak gerekmektedir. Sezon dışı üretilen hiçbir yiyecek yenmemelidir.

Çocuklar beslenme konusunda sık sık tembihlenmeli ve dışarıda satılan açık yiyeceklerden yemelerine izin verilmemelidir. Çocukların boy ve kilolularında ki değişimler sık sık not edilmeli, takip edilmeli ve buna göre beslenme programları yapılmalıdır. Böylece sağlıklı yaşam ve başarıya adım atılmış olacaktır.

Bitkisel çaylar hakkında bilgi vermiş olduğumuz ‘Bitkisel Çaylar Zayıflatır mı?‘ adlı metni okuyabilir, konuyla alakalı yorumlarınızı ve önerilerinizi yazabilir, sosyal medya hesaplarımızdan da bizi takip edebilirsiniz. Destekleriniz bizim için son derece önemlidir.

YAZAR HAKKINDA

Dilek Demirler Dilek Demirler Obezitehaber.com Editörü
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

6 yorum

  1. Ben tüp mide ameliyatı oldum 2 yıl önce, deri sarkması ameliyatı olmayı düşünüyorum. Özel hastanelerde ücreti ne kadar?

  2. Mide küçültme ameliyatı kaç kiloya sahip olmam gerek ve Vücut kitle endeksi kaç olmalıdır?

  3. Merhaba Dilek Demirler , ben Sila Ekren obezite hastasıyım, Bayburt de yaşıyorum. Ameliyat olmayı düşünüyorum ama korkularım var, ameliyat süreci hakkında bilgi verir misiniz? Şimdiden teşekkür ederim.

  4. Merhaba eşim fazla kilolarından tüp mide ameliyatı sayesinde kurtuldu. Doğacak çocuğumunda obez olma olasılığını beslenmesi ile etkileyebilir miyim?

  5. Sevgili arkadaşlar, obezite cerrahi sonrasında deri sarkması için ne zaman cerrahi işlem uygulanmalıdır? :/

  6. Admin Dilek Demirler merhaba, Afyondan sevgiler sizlere.. Buradaki tüp mide ameliyatı yapan hastaneler ve doktorlar neler? 🙁

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

Bumerang - Yazarkafe
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2017-05-17 23:06:18
Birgen Kivanc: 15 bin tl ödedim.
2017-05-16 00:05:18
2017-05-16 00:03:59
2017-05-15 20:47:17
Hocam benim kilom 160 mide amaliyatı olmak istiyorum ama maddi durumum yok neyapa bilirim bana yardımcı olabilirmisini şimdiden teşekkür ederim: Yorumunuz
2017-05-13 19:33:16

Tüp Mide Ameliyatı

Obezite Cerrahisi

Mide Küçültme Ameliyatı

Obezite Ameliyatı Şehirler Ve Doktorlar