Çocukluk Döneminde Ağırlık Denetimi Nasıl Olmalıdır?

Çocukluk Döneminde Ağırlık Denetimi Nasıl Olmalıdır?

Çocuklar hepimizin gurur kaynağıdır ve bazen çocuklar için yasakları kuralları yıkabiliriz. Fakat bir anne ve baba için doğru bir davranış değildir. Aileler çocuklarının beslenmesine çok dikkat etmelidir. Çocuk diye her şey yemesine asla müsaade etmemeliyiz. Aileler çok yanlış hareket etmektedir ve çocuk diye tüm zararlı gıdalar onu üzmemek için yemesine izin veriyoruz. Gelişim zamanında çok problemlere neden olmaktadır. Yanlış verilen gıdalar çocukları ancak obez yapmaktadır. Yani çocuklara sadece kilo katmaktadır. Başka bir faydası da yoktur. Çocuklar bizim çok kıymetlimizdir. Biz ne kadar çok değer veriyorsak yedikleri gıdalara da o derece de değer verilmelidir. Önünüze gelen her gıdayı çocuğunuza yedirmeyiniz. Bazen anneler hemen hazır gıdalara yönelmektedir. Bu hazır gıda çocukları geçici şekilde mutlu etmektedir.

Çocukların Kilo Kontrolü Nasıl Sağlanmalıdır?

Çocukların kilo kontrolünü sağlamak için öncelikle aile kendi yeme alışkanlıklarından vazgeçmelidir. Zararlı gıdalar terk edilip sağlıklı gıdalar eve girmelidir. Unutmayın çocuk anne ve babasında ne görürse kendisi de yaşamında o gördüklerini uygulamaktadır. Çocukların beyni çok tazedir. O yüzden doğru bir şekilde gösterilmeli ve aynı şekilde öğretilmelidir. Bir çocuk büyütmek kolay değildir. Her anlamda emek istemektedir. Çocuklara sebze tüketimi kazandırılmalıdır. Eğer bir çocuk sebze sevmiyor ise farklı şekillerde sunulmalıdır. Daha eğlenceli bir hale getirerek sunulmalıdır. Bunun dışında belli kuruyemişler verilmelidir. Çocuğun enerjisi yerine gelmesi sağlanmalıdır. Zararlı içeceklerden uzak tutulmalıdır. Abur cubura yer verilmemelidir. Hafta da bir gün özgür bırakılmalıdır. Elbette bu aşırıya kaçmamalıdır.

Çocukların gelişim zamanlarında beslenmesi çok önemlidir. Vücudun istenen vitaminler verilirse sağlıklı gelişim sağlanmaktadır. Eğer zararlı gıdaları ön planda tutarsanız sağlıksız bir çocuk yetiştirmiş olunmaktadır. İçerisinde bilmediğiniz ürünleri hiçbir zaman çocuğunuza yedirmemelisiniz. Onlar bizim geleceğimizdir. Onları en güzel şekilde ve en iyi şekilde korumak bizim görevimizdir. Çocuklara sağlıklı gıdalar öğretilmelidir. Zaten bu gıdalara alışan bir çocuk başka hiçbir şey aramamaktadır.

Demirin faydaları hakkında bilgi vermiş olduğumuz ‘Demirin Zengin Kaynakları Nelerdir?’ adlı metni okuyabilir, konuyla alakalı görüşlerinizi yazabilirsiniz.

YAZAR HAKKINDA

Dilek Demirler Dilek Demirler Obezitehaber.com Editörü
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

8 yorum

 1. selamlar sayın obezite haber yöneticileri, Tekirdağ deki obezite ameliyatı yapan doktorları nereden öğrenebilirim yardımcı olur musunuz?

 2. Devlet hastaneleri tüp mide ameliyatını, mide kelepçesi ameliyatını, mide küçültme ameliyatlarını yapıyor mu??

 3. Selamlar, bende Kayseriden Canan, Tüp Mide Ameliyatı sonrasında estetik cerrahiler nasıl ve ne zaman yaptırılmalıdır?

 4. Çocukluk Döneminde Ağırlık Denetimi Nasıl Olmalıdır? başlıklı yazınız çok başarılı, tebrik ederim.

 5. selam obezitehaber ve takipçileri, obezite hastasıydım tüp mide ameliyatı ile 15 ayda tam 53 kilo verdim artık istediğim kıyafetleri giyebiliyorummmm . 🙂

 6. mrb ben Tunceli den Funda Korkmaz , mide küçültme ameliyatından sonra 50 kilo zayıfladım. Eğer hayatınızı geri kazanmak istiyorsanız 1 saat bile beklemeden gidip şu işi bitirin derim 🙂

 7. Dilek Demirler selamlar olsun, tüp mide ameliyatı olmadan kilo vermek için sağlıklı diyet önerilerinde bulunabilir misiniz. Veya böyle yazılar paylaşır mısınız?

 8. Adım Deniz Togan , Uşak de yaşıyorum. Tüp mide ameliyatı yapan hastaneler hakkında bilgilendirirseniz çok sevinirim.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

Bumerang - Yazarkafe
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
2017-05-17 23:06:18
Birgen Kivanc: 15 bin tl ödedim.
2017-05-16 00:05:18
2017-05-16 00:03:59
2017-05-15 20:47:17
Hocam benim kilom 160 mide amaliyatı olmak istiyorum ama maddi durumum yok neyapa bilirim bana yardımcı olabilirmisini şimdiden teşekkür ederim: Yorumunuz
2017-05-13 19:33:16

Tüp Mide Ameliyatı

Obezite Cerrahisi

Mide Küçültme Ameliyatı

Obezite Ameliyatı Şehirler Ve Doktorlar