Kapat

Hem Eğlenceli Hem Yenilikçi : Dans Ederek Kilo Verin!

Anasayfa SPOR Hem Eğlenceli Hem Yenilikçi : Dans Ederek Kilo Verin!
dans ederek kilo verme

Dans ederek kilo verme çilenizi eğlenceye dönüştürüyor

Kilo vermek için egzersiz şart. Kilolarınızı vermenizle de kalmıyor, bu sağlıklı görünümü ve kazandığınız başarıyı korumak için hareketliliğinizi de ömür boyu korumak gerekiyor. Peki sizin için egzersiz keyifli değil, hatta gözünüzde bir işkence ise o zaman dansa var mısınız? Son dönemde klasik egzersizlerden keyif almayanların en büyük kaçış yolu olan danslar, hem farklı tarzları sayesinde farklı karakterdeki kişilere alternatif yaratıyor, hem sizin gibi sağlığını düşünen eğlenceli kişilerle bir araya gelmenizi sağlıyor hem de en önemlisi hızlıca kalori yakıyor. Dans ederek kilo verme eğlenceli olduğu gibi faydalı da. Peki faydaları sadece bunlarla mı sınırlı?

 

Hem fiziksel hem ruhsal sağlık için dans

Dansla kilo vermenin en avantajlı yanı sadece size fitlik değil aynı zamanda genel anlamda da sağlık kazandırması Avrupa genelinde yapılan çalışmalar kilo vermek için dans eden kişilerin kalp rahatsızlıklarına yakalanma riskinin çok daha düşük olduğunu gösteriyor. Ayrıca bu yüksek tempolu spor, yüzme, yürüyüş, bisiklet gibi klasik sporlardan çok daha faydalı olarak görülüyor.

dans ederek kilo verme

Kilo verme dans etmedeki temel amacınız olabilir. Çünkü eğlenceli bir şekilde egzersiz yaparak motivasyonunuzu yüksek tutabilirsiniz. Koşu gibi zorlandığınız sporlar sizi pes ettirirken dans sizi kilo vermeye teşvik de edebilir. Ancak faydalar bununla sınırlı değil.

Dans ettiğiniz zaman kendinizi daha canlı ve enerjik hissetmeniz, esneklik kazanmanız, kendinize duyduğunuz öz güveni de kazanmanıza yardımcı olur. Enerji anlamında yenilenirken hormon seviyelerinde yaşanan olumlu değişimler gündelik yaşamınızdaki düzeninizi ve mutluluğunuzu da etkileyecektir.

dans ederek kilo verme

 

 

Gün geçtikçe dayanıklılığınızın da artmasını sağlayan dans çeşitleri ile farklı hareketleri aynı anda yapma imkanınız olur. Yani hem güçlenme hem esneme hareketlerini aynı seans içinde fark etmeden tamamlamış olursunuz. Bu da kireçlenme gibi sorunlara karşı yaşlanmadan önlem almış olmanız anlamına gelir.

Dansın mücadele ettiği en büyük sorunlardan biri de depresyon ve strestir. Hem sosyalleşme hem de bedeninizi verimli kullanarak odaklanma gücünüzü arttıran danslar, size mutluluk hormonlarının  salgılanmasında da destek olacaktır.

 

Bir önceki yazımız olan Uzmanlara Göre Psikolojinizi Kandırarak Obezitenin Önüne Geçmek Mümkün ile çinko oranı yüksek besinleri ve faydalarını öğrenebilir, yorum yaparak ve bizi sosyal medya hesaplarından takip ederek destek olabilirsiniz.

Facebook İle Yorum Yap

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bumerang - Yazarkafe