Kapat

Dere Otuyla Gelen Sağlık

Anasayfa BESLENME Dere Otuyla Gelen Sağlık

Ülkemizde de hemen hemen her  bölgede yetişmektedir. Itır kokusuna sahip bir bitki olan Dereotu genelde sonbahar da toplanır. Son zamanlarda salataların ve cacıkların vazgeçilmezi olan bu bitkinin faydalarını biliyor muydunuz ?

dere-otuyla-gelen-saglik

Özellikle diyet listelerinde ilk sırada yer alan dere otu tokluk hissi verdiği için en gözde olan besinlerden biridir. Karın ağrılarında ve mide bulantılarının giderilmesinde yatıştırıcı etkisi vardır.

Hazmı kolaylaştırır gaz oluşumunu önler kabızlığı önlediği gibi metabolizmayı da hızlandırır. Mide ülseri olanların tedavi sürecinde en iyi yardımcısı olmaktadır gaz söktürücü etkisiyle sade olarak yiyemeyenler salatada rahatlıkla tüketebilirler.

dere-otuyla-gelen-saglik

Dere otu sadece zayıflamada değil özellikle bayanların yaşadığı rahim enfeksiyonunda enfeksiyonların temizlenmesinde yardımcı oluyor. Özellikle yeni doğum yapmış annelerin de bol miktarda tüketmesi önerilmekte çünkü emzikli kadınların sütünü arttırma gibi özelliğiyle önerilmektedir.

dere-otuyla-gelen-saglik

Troid rahatsızlığı ve ağız kokusu problemi yaşayanlar dere otunu mutlaka tüketmeli özellikle ağız kokusunu önlediği uzmanlar tarafından açıklandı ağız kokusunu gidermek ve nefes açmak için yarım çay kaşığı dere otu tohumu çiğnenmesi önerilmektedir.

 

Bir önceki yazımız olan Kadınların Kabusu Miyomlar Ve Obezite başlıklı makalemizde Miyomlar hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 Oy, Oy Ortalaması: 5,00
Kaydediliyor...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

Sponsor

Vücut Kitle İndeksiniz Kaç?

cm
kg