Kapat

Diyet Yaparken Bilmeniz Gerekenler!

Anasayfa Beslenme Diyet Yaparken Bilmeniz Gerekenler!

Diyet yapmaya başlayacaksanız bu yazıyı iyi okumanızı tavsiye ederiz. Her şeyden önce yediklerinizi bir kenara not etmeyle başlayın bu sizin diyete başlar iken ne kadar azimli olduğunuzun kanıtı olsun.

Böyle bir günlük gibi bir küçük not defteri sizi her zaman mutlu edecek ve kendi azminizle gurur duyacaksınız.

diyet-yaparken-bilmeniz-gerekenler

Hem de hangi yiyecek size daha iyi geliyor ve sizin kilo vermenize neden oluyor bilmiş olacaksınız. Her ne olursa olsun asla öğün atlamayın bu sizin zayıflamanız yerine daha çok kilo almanıza neden olabilir.

Çünkü mideniz aç kaldığını hissettiği an yağ yakımı durduracaktır. Hızlı ve çabuk kilo vermeyi düşünmek yerine kendinize bir hedef belirleyin mesela ayda 4 kilo vermek istiyorum 5 kilo vermek istiyorum gibi bu sizin için daha iyi ve etkili bir yol olacaktır.

diyet-yaparken-bilmeniz-gerekenler

Hem kendinizi zorlamayacak hem de yaptığınız diyetten nefret etmenizi önleyecektir. Kendinizi sakın aç bırakmayın bir öğün yemesem olur ya da şimdi canım istemiyor gibi cümleler kurmayın söylediğimiz gibi mide çok hassas olduğu için hemen kendini geri çekecek ve aç kaldığını düşündüğü için yağ yakmayarak depo edecektir.

diyet-yaparken-bilmeniz-gerekenler

Bol bol su için zayıflamaya başladığınız zaman vücudunuzdan önce su çekileceği için deriniz susuz kalarak  pul, pul dökülmelere neden olabilecektir.

Bunun önüne geçmek içinde su tüketimini fazla tutun ki mideniz ve bünyeniz susuz kalmasın. Yemeklerde su tüketmeyin ki mide asitleri harekete geçsin ve yediğiniz besini sindirebilsin.

 

Bir önceki yazımız olan Diyetinize Mutlaka Uyun ki Spor İşe Yarasın başlıklı makalemizde Diyet ile Spor İlişkisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Facebook İle Yorum Yap

“Diyet Yaparken Bilmeniz Gerekenler!” üzerine 1 yorum

  1. Aysin Karaduman says:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bumerang - Yazarkafe