Kapat

Diyet Yaparken Proteini Unutmayın!

Anasayfa Genel Diyet Yaparken Proteini Unutmayın!

Aşırı kilomuz var bunu nasıl vereceğiz sorusu ile sanırım uzmanlar çok karşı karşıya kalıyorlardır. Aslında bizlerde kilolu olarak hem sağlıklı beslenerek hem de nasıl zayıflamamız konusunda uzman bir beslenme uzmanından desek almaya karar verdik.

diyet-yaparken-proteini-unutmayin

Uzmanımız bizlere sabah kahvaltısını asla atlamayın diyerek başladı konuya. Kahvaltı günün ilk yemeği olduğu için ve vücudumuz gece uykusundan çıktığı için enerjiye aşırı ihtiyaç duyduğunu.

Bunun yanı sıra yediğimiz proteinleri daha hızlı yakmak adına metabolizmamızın çok hızlı çalıştığını, o yüzdende vücudun yağ yakma işinin çok hızlı olduğunu belirti.

diyet-yaparken-proteini-unutmayin

Bu arada bol miktarda su tüketmenin de ne kadar faydalı olduğunu ifade etti. Yaz ayının geldiği bu günlerde sağlıklı besinleri artık her yerde bulabileceğimizi ifade eden uzmanımız.

Daha kolay ve daha rahat bir şekilde hiç kendimizi sıkıntıya sokmadan diyet yapabileceğimizi aynı zamanda da sağlıklı bir şekilde bu besinleri tüketebileceğimizi söyledi.diyet-yaparken-proteini-unutmayin

Genelde yazın sebze ağırlı bir tüketim yolu seçmemizi ekleyen beslenme uzmanımız. Haftada 3-4 gün balık tüketmenin bizler arısından çok önemli olduğunu sağlığımız ve kalbimizi korumaya yönelik bir besin değeridir dedi.

Siyah çay ve kahve yerine meyveyi ve yeşil çayı tercih edin. Kış aylarında yediğiniz kuru baklagiller yerine yaz ayında yeşilliklerini tüketin ki vücut dengeniz kendine gelsin.

Açlıktan kaçının kendinizi aç bırakmayın diyerek sözlerini tamamladı. Ama diyet yapar iken kesinlikle yürüyüş yapmayı unutmayın bu sizlerin daha rahat kilo vermeniz sağlayacaktır.

 

Bir önceki yazımız olan Herkes Doğru Sporaa… başlıklı makalemizde Sporun Önemi hakkında bilgiler verilmektedir.

Facebook İle Yorum Yap

“Diyet Yaparken Proteini Unutmayın!” üzerine 2 yorum

  1. Baci Yakut says:
  2. Guray Cimen says:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bumerang - Yazarkafe