Kapat

Diyet Yapmak Beyinde Başlar

Anasayfa BESLENME Diyet Yapmak Beyinde Başlar

Kışın aldığımız fazla kilolardan kurtulmak için hemen diyet yaparız. Sanki diyet yapmak öyle kolay bir şeymiş gibi iki gün sonrada hemen vazgeçer bırakır gideriz.

Oysa yaptığımız şeyin ne kadar yanlış olduğunu bilsek kesinlikle böyle davranmak zorunda kalamayız. Biz ne kadar böyle söylesek de yine bildiğimizi okur ve aynı hatayı defalarca uygular dururuz.

diyet-yapmak-beyinde-baslar

Oysa verdiklerimizi de anında geri almak o kadar kolay ki. Ama bizlerin en fazla kilo almasına neden olan yiyeceklerin başında dışarıda yediğimiz yiyecekler olduğunu bir bilsek acaba yinede onları tüketme ihtiyacı duyar mıyız?

Gerçi bizlerde bu tembellik var iken yine yaparız diye düşünmeden insan kendini alamıyor. Mesela çalışan bir insansanız evde yemek yapmayı gözünüz almadığı için hemen telefona sarılıp hazır bir şeyler söylemek bizlere daha mantıklı geliyor.

Oysa hata zincirini bizler kilolu olarak kendimiz başlatıyoruz. Uzmanlara göre evde yemek, yemek daha sağlıklı olduğu halde bizler yine de dışarıdan gelen hazır yiyecekleri tercih ediyoruz.

Diyet yaparken kendinizi fazla zorlamadan yapmakta en iyisi diyor diyet uzmanları kendinizi sıktığınız zaman yaptığınız diyetten bıkacak ve hemen bırakma yoluna gideceksiniz diye devam ediyorlar.

Şayet diyet yapar iken canınız çok sevdiğiniz bir yemeği çekti ise hemen yiyin diyorlar. Çünkü aklınız o yemekte kaldığı zaman psikolojik olarak çöküntü yaşayacaksınız.

Kendinizi çok sevdiğiniz şeylerden mahrum etmeyin ama lütfen dozunda ayarlayın her şeyi.

 

Bir önceki yazımız olan Bayanlarda Pantolon Seçiminde Önemli Notlar başlıklı makalemizde Bayanların Pantolon Seçimleri hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 Oy, Oy Ortalaması: 5,00
Kaydediliyor...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

Sponsor

Vücut Kitle İndeksiniz Kaç?

cm
kg