Kapat

Diyette En Önemli Faktör Su!

Anasayfa DİYETLER Diyette En Önemli Faktör Su!

Diyetisyen Dilara Koçak kilo vermek isteyen kilolu arkadaşlara şunları öneriyor. Günlük olarak tükettiğiniz yiyeceklerinizi 3 öğün olarak değil de 6 öğün yaparak tüketirsiniz sizler için daha iyi olacak diye başlamış yazısına bende sizlere aynı şekildi aktarmak istiyorum.

diyette-en-onemli-faktor-su

3 saatten fazla aç kalmayın ve kan şekerinizi asla düşürmeyin. Ara öğünleri atlamayın midenizi sürekli yemek gireceği için mide aç kaldığını düşünmeyecek ve metabolizmanız daha hızlı çalışmaya başlayacak.

Geç yemek istiyorsanız hafif kalorili yemekleri tercih edin. Geceler uzun diye bu sizi yanılgıya düşürmesin bedeninizin bir uyku saati var.

diyette-en-onemli-faktor-su

Geç yenen yemekler ne kadar ağır olursa sindirimi de o kadar zor olacaktır. Gece çok acıktığınızı hissediyorsanız, havuç, salatalık, marul yaprağı, yoğurt tüketimi yapın.

Bir an önce harekete geçmeye bakın her hareketsiz kaldığınız gün sizlerin kilo vermesi daha da zor olmaya başlayacaktır.

diyette-en-onemli-faktor-su

Özellikle sabah aç karınıza yapacağınız koşu sizleri için kardio tarzı bir egzersiz olduğu için yağ yakımı daha çok olacaktır.

Eğer sabah erkenden spor yapma imkanınız yok ise kahvaltıdan bir saat sonra spora başlayın tok karnına spor yapmayın. Tam tahıllı ürünleri tüketmeyi tercih edin.

diyette-en-onemli-faktor-su

Bunun yanı sıra listenizden asla yoğurdu, sütü, yumurtayı eksik etmeyin. Beyaz et tüketiminde tavuğun yağlı derisini kesinlikle çıkartın bu kısmı tüketmeyin.

En önemlisi suyu bol, bol tüketmeye bakın sağlığınız için en önemli besin kaynağı sudur.

 

Bir önceki yazımız olan Kilolu Erkeklerde Giyim Ve Modaya Ayak Uydurma başlıklı makalemizde Kilolu Erkeklerde Giyim hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 Oy, Oy Ortalaması: 5,00
Kaydediliyor...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

Sponsor

Vücut Kitle İndeksiniz Kaç?

cm
kg