Kapat

Doğal Antibiyotikleri Açıklıyoruz

Anasayfa Genel Doğal Antibiyotikleri Açıklıyoruz

Mevsim kış olduğunda sıcaklık düşmelerine karşı görülen gribal enfeksiyonlar gün geçtikçe artar. Enfeksiyon kapmamak mümkün değil ama en aza indirgemek, ilaç kullanmadan hastalıklarımızı yenmenin yolları mevcut. Çözüm tabi, ki mutfakta… Besinlerin  vücudumuzdaki etkilerini öğrenip doğru kullanarak vücut direncimizi arttırabilir, ilaç kullanımını azaltabiliriz.

Hangi Besinler Antibiyotik Değeri Taşır?

Bal

Günlük olarak tüketmenizde yarar olan balın günün ilk öğününde tüketilmesi tavsiye edilmektedir. Arıların mucizesi olan bu besini kahvaltıda tükettiğinizde antibakteriyel özelliğini göstererek direncinizi arttırır ve zinde kalmanıza yardımcı olur.

Zerdeçal

Bağışıklık sisteminizi güçlendirecek bir diğer mucizevi bitki antimikrobiyal özellik gösteren zerdeçaldır. Bu bitkiyi 200 ml. kaynar suda 5 dakika süre ile bekletin. Bu şekilde günde 3 defa tüketmenizde sakınca yoktur. 

Soğan ve Sarımsak

Bu iki mucizenin antibiyotik değerini bilmeyenimiz yoktur. Kışa aylarında iste çiğ olarak ister yemeklerin içine bol bol doğrayarak sıkça tüketilmesi sizi karşılaşacağınız mikroplardan koruyacaktır.

Adaçayı

Adaçayı antiviral özellik taşıyan bitkilerimizdendir. 10 dakika demlenmesini bekleyeceğiniz 4 gram adaçayını gargara yöntemini uygulayarak boğazda görülen iltihaplanmalara, ağız problemlerinize çare bulacaksınız.

Çörekotu

Peygamber efendimizin hadislerinde bahsettiği çörek otu sağlıklı yaşam besinleri arasında gelmektedir. Her gün bir tatlı kaşığı çörek otunu çiğneyerek yutarsanız bağışıklık sisteminizi güçlendirecek, birçok rahatsızlığınızı ortadan kaldıracaktır.

Kış aylarında ve hatta yılın her ayında bu doğal tedavi gerçekleştiren bitkisel mucizeler sayesinde kolay kolay hasta olmamanız mümkün.

Açlık hissinden bahsetmiş olduğumuz ‘ Açlık Hissi Nasıl Bastırılabilir‘ adlı yazımızı okuyup yorumlarınızı bırakabilirsiniz. İsterseniz bizi sosyal medyadan da takip edebilirsiniz.

 

“Doğal Antibiyotikleri Açıklıyoruz” üzerine 11 yorum

  1. Osman Erden says:
  2. Duygu Gunay says:
  3. Turgut Yavuz says:
  4. Ayyildiz Seyfi says:
  5. Aksit Ozbilen says:
  6. Muge Serif says:
  7. Aybike Tansu says:
  8. Sumer Tekeli says:
  9. Sila Ekren says:
  10. Ertug Peker says:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bumerang - Yazarkafe