Dünyada Obezite Ve Aşırı Kilolar ?

Dünyada Obezite Ve Aşırı Kilolar ?

Dünya da obezite ülkemize oranla daha çok görülen önemli bir sağlık sorunudur. Bu sorun dünya ülkeleri tarafından görülmüş ve gerekli tedbirler alınmaya başlanmıştır. Ancak alınan tüm tedbirlere rağmen her yıl obezite sayısında artışlar gözlenmektedir.

Dünya da Obezite

Dünya ülkeleri arasında en çok ABD de görülen obezite, dünya genelinde rakamlara bakıldığında her yıl artışların olduğunu görebiliyoruz.

dunyada-obezite-ve-asiri-kilolar

2008 yılında yapılan araştırmaya ve yayımlanan verilere göre dünya da 400 milyon insanın obezite olduğunu görüyoruz. Bu araştırmanın 2015 yılına ait verilerine baktığımızda ise 700 milyona ulaştığını görmekteyiz. Bu oranlar da bize obezitenin çok ciddi boyutlara ulaştığını gösteriyor.

Ülkemizde de bu oran aynı oranda artış göstermektedir. Bu veriler Dünya Sağlık Örgütü verileridir ve doğruluk oranı neredeyse %100 dolaylarındadır.

dunyada-obezite-ve-asiri-kilolar

Yapılan bu araştırma ve paylaşılan veriler bize ortalama her yıl % 20 gibi bir artışı göstermektedir. Obezite ile dünya ülkeleri savaş açmış olsa da yaşam standartları ve alınan besinler nedeni ile bu oranların düşeceği ihtimali yakın gelecekte öngörülmemektedir. Anne karnından başlayan beslenme, dünyaya gelmemiz ile birlikte hayatımız boyunca devam edecektir.

 

Bir önceki yazımız olan Goji Berry Zayıflatır Mı? başlıklı makalemizde Goji Berry hakkında bilgiler verilmektedir.

YAZAR HAKKINDA

Cansu Tanrıkulu Cansu Tanrıkulu Obezitehaber.com İçerik Editörü.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

3 yorum

  1. Sevgili arkadaşlar, obezite cerrahi sonrasında deri sarkması için ne zaman cerrahi işlem uygulanmalıdır? :/

  2. Başarı hikayeleri çok güzel ve bilgilendirici, benim gibi obezite hastası olan ve tüp mide ameliyatı için cesaret edemeyen insanlara çok güzel örnek hikayeler. Sayısını arttırmanız dileğimle, okumak inanın çok zevkli oluyor..

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

Bumerang - Yazarkafe
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2017-05-17 23:06:18
Birgen Kivanc: 15 bin tl ödedim.
2017-05-16 00:05:18
2017-05-16 00:03:59
2017-05-15 20:47:17
Hocam benim kilom 160 mide amaliyatı olmak istiyorum ama maddi durumum yok neyapa bilirim bana yardımcı olabilirmisini şimdiden teşekkür ederim: Yorumunuz
2017-05-13 19:33:16

Tüp Mide Ameliyatı

Obezite Cerrahisi

Mide Küçültme Ameliyatı

Obezite Ameliyatı Şehirler Ve Doktorlar