Kapat

Dünyada Obezite Ve Aşırı Kilolar ?

Anasayfa HABER Dünyada Obezite Ve Aşırı Kilolar ?

Dünya da obezite ülkemize oranla daha çok görülen önemli bir sağlık sorunudur. Bu sorun dünya ülkeleri tarafından görülmüş ve gerekli tedbirler alınmaya başlanmıştır. Ancak alınan tüm tedbirlere rağmen her yıl obezite sayısında artışlar gözlenmektedir.

Dünya da Obezite

Dünya ülkeleri arasında en çok ABD de görülen obezite, dünya genelinde rakamlara bakıldığında her yıl artışların olduğunu görebiliyoruz.

dunyada-obezite-ve-asiri-kilolar

2008 yılında yapılan araştırmaya ve yayımlanan verilere göre dünya da 400 milyon insanın obezite olduğunu görüyoruz. Bu araştırmanın 2015 yılına ait verilerine baktığımızda ise 700 milyona ulaştığını görmekteyiz. Bu oranlar da bize obezitenin çok ciddi boyutlara ulaştığını gösteriyor.

Ülkemizde de bu oran aynı oranda artış göstermektedir. Bu veriler Dünya Sağlık Örgütü verileridir ve doğruluk oranı neredeyse %100 dolaylarındadır.

dunyada-obezite-ve-asiri-kilolar

Yapılan bu araştırma ve paylaşılan veriler bize ortalama her yıl % 20 gibi bir artışı göstermektedir. Obezite ile dünya ülkeleri savaş açmış olsa da yaşam standartları ve alınan besinler nedeni ile bu oranların düşeceği ihtimali yakın gelecekte öngörülmemektedir. Anne karnından başlayan beslenme, dünyaya gelmemiz ile birlikte hayatımız boyunca devam edecektir.

 

Bir önceki yazımız olan Goji Berry Zayıflatır Mı? başlıklı makalemizde Goji Berry hakkında bilgiler verilmektedir.

Facebook İle Yorum Yap

“Dünyada Obezite Ve Aşırı Kilolar ?” üzerine 3 yorum

  1. Bengi Bakkal says:
  2. Ildes Gucer says:
  3. Aydogan Uzunlar says:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bumerang - Yazarkafe