Kapat

Duş Alarak Kilo Vermek Mümkün Mü?

Anasayfa SPOR Duş Alarak Kilo Vermek Mümkün Mü?
duşta kilo vermek

Duşta kilo vermek için tavsiyeler

Zayıflamak istiyor ancak spor yapmak için yeterli vaktiniz olmadığını mı düşünüyorsunuz? Elbette birkaç hafif egzersiz için bahaneniz yok ancak hareketliği gündelik aktivitelerinizin içerisine katmak eminiz kilo vermenize yardımcı olacak. Sadece katı spor ve diyet programları ile hızlı kilo vermeye çalışmak yerine alışkanlıklarınızı modifiye ederek daha sağlıklı bir yaşama kavuşmak mümkün. Duşta kilo vermek gibi bir yöntem daha önce aklınıza gelmiş miydi? Gelmediyse de duşta daha fazla kalori yakarak canlanmanın yollarını öğrenmek üzeresiniz.

Duş süresine dikkat

Birçok kişi duşu bir keyfe dönüştürmek için uzun süre su altında kalmaya çalışıyor, hatta daha uzun süre hareket etmiş olacağı için bu esnada daha çok kalori yaktığına inanıyor. Oysa bu tamamen bir yanılsama. Uzmanlara göre yağ yakımını su ile tetiklemek ve dolaşımı hızlandırmak için su altında kalma süreniz ideal olarak 10 dakika olmalı. Duş sürenizi uzatmak 10 dakika sonrasında herhangi bir değişime neden olmaz, suyun etkileri ilk dakikalar içerisinde yarattığı şok etkisi ile zirvededir.

duşta kilo vermek

Doğal masaj ile canlanın

Cildiniz için duş esnasında kullanabileceğiniz sayısız ürün var. Ancak siz tırtıklı lifler, masaj aletleri ya da keseler ile kendinize masaj yaparak hem rahatlayabilir, hem günün bıraktığı kirlerden arınabilir, hem de en güzeli kalori yakabilirsiniz. Dolaşımınızı arttırmak için kullandığınız ürünlere aromalı yağlar ekleyebilirsiniz. Bu esnada cildinizi tahriş etmemeye, fazla bastırmamaya ve yanlış ürünler kullanmamaya ise dikkat edin.

duşta kilo vermek

Su sıcaklığı

Duşunuzu sıcak ya da ılık su ile yapmayı seviyor ve soğuk sudan özellikle de kış aylarında doğal olarak kaçınıyor olabilirsiniz. Ancak en azından duştan çıkmadan önceki 5 dakikanızı soğuk su ile vücudu canlandırmaya ayırmalısınız. Yalnızca 5 dakika soğuk su altında durmak ve sıcak suyun tam tersi bir etki yaratmak kan dolaşımının dengelenmesine yardımcı olacak.

 

Bir önceki yazımız olan Annelerin Korkulu Rüyası, Çocukların Çilesi Su Çiçeği Hakkında Merak Ettikleriniz ile su çiçeğinin belirtileri, etkileri, tedavisi ve nasıl geliştiği hakkında detayları öğrenebilir, yorum yaparak ve bizi sosyal medya hesaplarından takip ederek destek olabilirsiniz.

Facebook İle Yorum Yap

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bumerang - Yazarkafe