Kapat

Düzenli Uyku Obezite Riskini Azaltır

Anasayfa SAĞLIK Düzenli Uyku Obezite Riskini Azaltır

Aşırı kilo birçok kişinin ortak sorunudur. Bu sorun için yemek düzeni, düzenli spor kadar uyku düzeni de önemlidir. Düzenli uyku ile kilo alma riskini en aza indirebilirsiniz. Yapılan araştırmalar uyku düzenine dikkat eden ve her gün en az sekiz saat uyuyan kişilerin daha az kilo alma riskinin olduğunu göstermiştir.

duzenli-uyku-obezite-riskini-azaltir

Uyku düzeni ile kilo almayı yavaşlatabilir hatta kilo alımının önüne geçebilirsiniz. Kilo alanlar üzerinde yapılan araştırmalar üzerine uzmanların ortaya koyduğu verilere göre, kilolu olanların uyku düzenlerinde dengesizliklerin olduğu saplanmıştır. Bunun aksine normal kiloda olanların ise uyku düzenlerinin olduğu görülmüştür.

duzenli-uyku-obezite-riskini-azaltir

Sekiz Saat Uyu, Kilo Almaktan Kurtul

En az sekiz saat uyku ile kilo alma riskinden kurtulmak mümkün. Peki, düzenli uyku neden kilo almada önemlidir. İnsanın metabolizması çok özel ve kusursuz çalışmaktadır. Yaratılış olarak yetişkin insanların günde en az sekiz saat uyuması ile metabolizmasının düzenli çalıştığı görülmüştür. Bu nedenle de uzmanlar düzenli uyku ile aşırı kilo alımının önüne geçilebileceği uyarısında bulunuyor. Elbette düzenli uyku tek başına bir şey ifade etmez.

Düzenli uyku ile birlikte alınan besinler ile birlikte düzenli sporun yapılması ile kilo almadan sağlıklı bir vücuda sahip olmak sizin elinizde. Alınan besinlerin kolay sindirilmesine olanak tanıyan sekiz saat uyku ile aşırı kilo alımının önüne geçmiş olacaksınız.

 

Bir önceki yazımız olan Bilinçsiz Kullanılan Zayıflama Çaylarının Zararları başlıklı makalemizde Zayıflama Çayları hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 Oy, Oy Ortalaması: 5,00
Kaydediliyor...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

Sponsor

Vücut Kitle İndeksiniz Kaç?

cm
kg