Ebeveynin Sağlıksız Beslenmesi Ve Çocuklara Etkisi

Ebeveynin Sağlıksız Beslenmesi Ve Çocuklara Etkisi

Sağlıksız beslenme, saati belirsiz yemek yemenin ve düzensiz yemek yemenin kısa adı olduğunu söyleyebiliriz. Sağlıksız beslenme herkes için çeşitli sağlık sorunları yaşatır. Hazır gıdalar sağlıksız olması nedeni ile yaş fark etmeksizin herkesin uzak durması gerekir. Bunun nedeni dışarıda hazırlanması ve hangi şartlarda önümüze geldiğini bilmememizdir.

ebeveynin-sagliksiz-beslenmesi-ve-cocuklara-etkisi

Bir ebeveyn sağlıksız beslenirse çocukları da sağlıksız beslenmiş olurlar. Büyükleri ne yerlerse çocukları da onu yiyeceklerdir. Bunun yanı sıra atıştırmalık yiyecekler çocuklarda obezite görülmesine varan sakıncaları beraberinde getirir. Sürekli hazır veya saati belli olmayan yiyecekler yenirse obeziteye oluşumu o kadar sık görülür. Bu nedenle büyükler hazır gıdalar tüketirlerse küçüklerde onlardan gördüklerini yapacakları için sağlıksız beslenirler.

Çocukların sağlıksız beslenmesi sonucunda obezite ve aşırı kilo sorunları da beraberinde çocukları bulur. Aile olarak büyüklerin yapması gereken çocukların sağlıklı beslenmelerini sağlayacak koşulların oluşmasını ve onların sağlıklı birey olmaları için gerekli şartları oluşturmaktır.
ebeveynin-sagliksiz-beslenmesi-ve-cocuklara-etkisi

Kişinin kendisinin hazırladığı yemek kadar sağlıklısı yoktur. Kendi yaptığın yemeğin içeriğini bilmesi nedeni ile sağlıklı yemeği çocuklarımız hazırlarız. Bu tarz yemek yapma ve çocukları besleme düzeni en doğru olanıdır. Çocukların aşırı kilo ve obeziteden uzak durmaları büyüklerin beslenme alışkanlıklarına bağlı olduğunu unutmayın.

Çocuklarınızın güzel bir hayatı olmasını istiyorsanız bu sağlıklı bir vücut ile olur. Ebeveynin sağlıklı beslenmesi sayesinde çocuklarda onlardan gördüğü gibi sağlıklı beslenir ve sağlıklı bir birey olurlar.

 

Bir önceki yazımız olan Bu Gıdalar Yağ Yakmanıza Yardımcı Oluyorbaşlıklı makalemizde yağ yakmaya yardımcı gıdalar hakkında bilgiler verilmektedir.

YAZAR HAKKINDA

Cansu Tanrıkulu Cansu Tanrıkulu Obezitehaber.com İçerik Editörü.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

4 yorum

  1. Ebeveynin Sağlıksız Beslenmesi Ve Çocuklara Etkisi başlıklı yazınız çok güzel, aynı konu içerikli yazıları bekliyorum.

  2. Down sedromlu bir çocuğum var 16 yaşında, obezite hastası ; tüp mide ameliyatı olmasını istiyoruz kendi sağlığı için Konyada yaşıyoruz. Önerdiğiniz bir doktor varmıdır. Tüp mide ameliyatı için yaş sınırı varmıdır?

  3. Ben Kocaelinden zekiye, 88 kiloyum ama 24 yaşındayım. Boyum da 167 . Kilolarımdan şikayetçiyim. 20 kilo için ameliyat olmaya değer mi?

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

Bumerang - Yazarkafe
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2017-05-17 23:06:18
Birgen Kivanc: 15 bin tl ödedim.
2017-05-16 00:05:18
2017-05-16 00:03:59
2017-05-15 20:47:17
Hocam benim kilom 160 mide amaliyatı olmak istiyorum ama maddi durumum yok neyapa bilirim bana yardımcı olabilirmisini şimdiden teşekkür ederim: Yorumunuz
2017-05-13 19:33:16

Tüp Mide Ameliyatı

Obezite Cerrahisi

Mide Küçültme Ameliyatı

Obezite Ameliyatı Şehirler Ve Doktorlar